Szukasz pracy za pośrednictwem Internetu? Oto powód, dla którego twoje CV jest odrzucane!

Szukasz pracy za pośrednictwem Internetu? Poznaj powód, dla którego twoje CV jest odrzucane przez pracodawców! Jeśli zależy ci na nowym stanowisku, bardzo ważne jest, abyś odpowiednio przygotował się przed wysłaniem swojego zgłoszenia.

Nazwa twojego adresu e-mail

Być może cię to zdziwi, jednak wielu ludzi traktuje pracodawców niepoważnie. Zamiast standardowego e-maila, wpisują w swoje CV następujące nazwy: napalonaiga@onet.pl, rudyjanusz@o2.pl, goracamonika, i tak dalej…

Jeśli popełniłeś ten błąd, nigdy więcej go nie powtarzaj. Załóż nowy e-mail, najlepiej z imieniem i nazwiskiem. Zaoszczędzisz sobie i innym wstydu.

 

 

Na Facebooku załączasz treści, które dyskwalifikują cię jako potencjalnego pracownika

Czy twoje Facebookowe konto może wpłynąć na twój wizerunek jako kandydata na nowe stanowisko? Oczywiście. Przestroga niech będzie dla ciebie niżej opisana historia.

 

 

To oczywiste, że każę mojej pracownicy od hr sprawdzać profile społecznościowe potencjalnych kandydatów. Proszę mi wierzyć, w ten sposób wszyscy oszczędzamy czas. Kiedyś mieliśmy kandydatkę, która wydawała się naprawdę dobra. Jej profil pokazał jednak coś innego: dziewczyna nie tylko miała wytatuowane na ręce, co myśli o policji, to jeszcze jej galeria pełna była rasistowskich memów. Nie potrzebujemy takich ludzi w swojej firmie – tłumaczy specjalistka Anna, właścicielka agencji reklamowej.

Źródło: Women’s Health

Zobacz również: SMUTNA wiadomość od Olgi FRYCZ: „Muszę Wam napisać, że pomimo prób…”

Zdjęcie: Pixabay

 

 Komentarze