Szumowski wyznał PRZERAŻAJĄCĄ prawdę o kurortach!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski zapowiada powrót obostrzeń. Dodał także, co sądzi na temat wyjazdów do kurortów.

Szef resortu zdrowia chce przywrócenia obostrzeń w wybranych powiatach w Polsce. Lokalne obostrzenia, to odpowiedź na spory przyrost zachorowań na COVID-19 w ostatnim czasie.

W wywiadzie dla „Faktu” Szumowski mówił na temat nowych obostrzeń i wyciągania konsekwencji wobec osób, które nie stosują się do zaleceń.

Koronawirus w Polsce. Wracają obostrzenia.

Jak powiedział „Faktowi” Szumowski nie ma w nim strachu i gniewu wobec osób, które nie przestrzegają zaleceń sanitarnych. Minister podkreślił natomiast, że aktualna sytuacja wymaga zdecydowanej relacji. Dlatego na szczeblu lokalnym zostaną wprowadzone obostrzenia.

Szef resortu zdrowia został zapytany także o wakacyjne wyjazdy.  Słoneczna aura zachęca miliony Polaków do wyjazdów. Większość z nas wybiera wakacje właśnie w naszym kraju, z uwagi na obawy, co do zagranicznych podróży. Szumowski zapytany, czy teraz, przy gwałtownym wzrośnie zachorowań, sam udałby się z rodziną na wczasy, odparł, że nie udałby się w najbardziej zatłoczone miejsca.

Decyzję ministra zdrowia o wprowadzeniu obostrzeń na skalę powiatów komentuje Andrzej Trybeusz. Jego zdaniem rząd reaguje zbyt późno, ale „lepiej późno niż wcale”. Jak powiedział dr Trybeusz lokalne obostrzenia to trafna decyzja. Jak dodaje nie ma powodów aby jednakowo traktować wszystkie regiony kraju.Komentarze