Minister rodziny, pracy i polityki społecznej ostrzega. TO grozi nam w wakacje!

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg zaapelowała do Polaków o ostrożność w czasie wakacji. Niebezpieczeństwo może grozić nam na każdym kroku.

– Szczególną uwagę zwracajmy na osoby starsze i mniej samodzielne. To one bowiem są najbardziej narażone na skrajne i niepewne warunki pogodowe. Szanujmy siebie nawzajem i pomagajmy innym, kiedy jest to konieczne – apeluje minister.

Lato bywa przewrotne. Raz jest niezwykle gorąco, innym razem mamy ogromne ulewy i burze. Dodatkowo ciągle groźny jest koronawirus.

– Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że w związku z pandemią koronawirusa wszyscy musimy przestrzegać obowiązujących zasad sanitarnych. Faktem jest, że to wymusza na nas pewne ograniczenia, ale to dla naszego wspólnego dobra. Również pragnę zwrócić uwagę na zmieniającą się i trudną do przewidzenia pogodę – dzisiaj fala upałów, a za chwilę znowu dotrą do nas gwałtowne burze. Dlatego apeluję o to, aby w tym czasie pamiętać o innych, o tych, którzy najdotkliwiej odczuwają takie skrajne warunki, przede wszystkim osoby starsze, mniej samodzielne, ale też małe dzieci, osoby bezdomne. Szanujmy siebie nawzajem i pomagajmy innym, kiedy jest to konieczne – dodała minister.

Wspomniała także, że powinniśmy pomagać osobom, które na ulicy poczują się źle. Wtedy od razu trzeba zadzwonić pod numer alarmowy 112. Minister ostrzegła też seniorów, że nie powinni przebywać dłużej w pełnym słońcu.

Maląg zaapelowała również do pracodawców, aby zastosowali się do wytycznych dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa i higienicznych warunków pracy w czasie nadchodzących upałów.

– Dobre samopoczucie pracowników to bezpieczeństwo i wydajniejsza praca. Pamiętajmy o tym i dążmy do tego, by nie narażać zdrowia pracowników i stworzyć im odpowiednie warunki do pracy – powiedziała.

Fot. PixabayKomentarze