Władysław Kosiniak-Kamysz z dramatycznym apelem. „Grozi nam niebezpieczeństwo!”

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w emocjonalnym wystąpieniu zaapelował do Polaków, o to, żeby zostali w domach. Podkreślił, że grozi nam ogromne niebezpieczeństwo!

– Chciałbym się zwrócić do wszystkich naszych rodaków. Często władza może nie chce albo nie ma odwagi wam powiedzieć, ale grozi nam ogromne niebezpieczeństwo, szczególnie w ten weekend. Wszyscy widzieliśmy w ostatnich dniach, ostatnich tygodniach zatłoczone plaże i kolejki na górskich szczytach. Niebezpieczeństwo nie minęło, grozi nam ogromne niebezpieczeństwo, nam wszystkim. To niebezpieczeństwo może dotyczyć nas samych, naszych dzieci, rodziców i dziadków, dlatego proszę, jeżeli widzicie, że nie da się zachować dystansu, jeżeli jest ogromny tłok w miejscach, w których się pojawiacie, odpuśćcie sobie plaże, górskie szczyty, bo albo grozi nam kolejna fala zachorowań albo szczyt zachorowań. Jedno i drugie jest bardzo niebezpieczne. Musimy sobie zdać sprawę, że w warunkach, kiedy jest tłum osób na plaży, to żadna maseczka nam nie pomoże – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany przez 300polityka.pl.

Kosiniak-Kamysz poprosił Polaków, żeby mimo pięknej pogody nie szli na plażę czy w inne zatłoczone miejsca. Zaproponował, żeby zamiast wybrać np. ogródki działkowe.

– Dzisiaj wystosowałem interpelację do ministra zdrowia i do ministra edukacji narodowej w sprawach związanych z przygotowaniem państwa polskiego na kolejną falę koronawirusa – dodał.

W piątek padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. Odnotowano ich aż 809, najwięcej od początku epidemii.

– Mamy 809 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (259), małopolskiego (144), mazowieckiego (104), łódzkiego (46), wielkopolskiego (46), pomorskiego (41), podkarpackiego (35), opolskiego (26), dolnośląskiego (22), lubuskiego (21), warmińsko-mazurskiego (17), lubelskiego (14), zachodniopomorskiego (14), świętokrzyskiego (11), kujawsko-pomorskiego (8) i podlaskiego (1) – poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Od soboty będą obowiązywać nowe obostrzenia w wybranych powiatach.

Fot. PixabayKomentarze