Można ćwiczyć na świeżym powietrzu! Znamy SZCZEGÓŁY!

Znamy już szczegóły zmian przepisów w sprawie ćwiczenia na świeżym powietrzu. Co będzie można robić?

Będzie można organizować zajęcia sportowe dla amatorów na otwartym powietrzu w grupach do 25 osób. Możliwe będzie współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe dla dzieci i młodzieży, które działają w ramach związku sportowego.

Zobacz także: Zamieszanie z ZAŚWIADCZENIAMI z sanepidu! Będzie AFERA?

Zmiany obowiązują od 16 kwietnia, a znalazły się w rozporządzeniu Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– W rozporządzeniu z 15 kwietnia br., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Rada Ministrów zadecydowała o zniesieniu części obostrzeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej – podano.

Pamiętajmy, że w dalszym ciągu nie możemy korzystać z basenów, siłowni, klubów fitness. Mają do nich dostęp tylko członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich i zawodnicy, którzy przygotowują się do igrzysk.

Co dalej? Jakie branże zostaną otwarte? Nie wiadomo. Wszystko wskazuje na to, że na razie nie możemy liczyć na wielkie zmiany. Jeśli lockdown będzie znoszony, to bardzo powoli i stopniowo.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na zaszczepienie większości Polaków.

Zobacz także: TEN serial okazał się hitem wiosny! Właśnie ogłoszono, że…

Fot. Pixabay

Źródło: MKDNiSKomentarze