TAŃSZE OC! Wystarczy, że przed zakupem zrobisz…

Tańsze ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej? To możliwe. Dzięki tym metodom obniżysz wysokości składki.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej jest ubezpieczeniem obowiązkowym. Co oznacza, że nie można z niego zrezygnować. Jednak składki na tę polisę bywają dość kosztowne. Poniżej przedstawimy wam 5 skutecznych i, co najważniejsze, legalnych metod na tańsze OC.

1. Zbieranie zniżek ubezpieczeniowych

Najważniejszym aspektem, który ma wpływ na wysokość składki ubezpieczeniowej dla danego kierowcy i jego pojazdu, jest przebieg jego historii ubezpieczeniowej. Wysokość ceny OC zależy od dwóch czynników. Bierze się pod uwagę to jak długo osoba wykupuje polisę i czy na swoim koncie ma jakiekolwiek stłuczki czy wypadki. Osoby wykupujące polisę od lat, bez żadnych szkód płacą dużo mniejsze składki. Co z tego wynika? Otóż im wcześniej zaczniemy wykupywać na siebie OC, a także będziemy jeździć bezpiecznie, tym składka będzie tańsza. Każdy rok bez szkody to aż 10% zniżki. Natomiast maksymalny poziom wynosi 60%. Jak widać, bezszkodowa, bezpieczna jazda opłaca się pod kątem finansowym.

2. Przemyślany wybór samochodu

Bardzo ważnym aspektem, który wpływa na wysokość składki są parametry ubezpieczanego pojazdu. Najistotniejszą rolę odgrywa pojemność silnika. Jeżeli jest ona duża – składka będzie wyższa. Auta z niewielkimi jednostkami napędowymi są uznawane za bezpieczniejsze a co za tym idzie ich ubezpieczenie jest dużo tańsze.

 

ZOBACZ TAKŻE: MOŻESZ już pobierać te dwa świadczenia na dziecko! Miesięcznie dostaniesz nawet…

 

3. Dobór drugiego właściciela

Młode osoby są traktowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe szczególnie niekorzystnie. Dlaczego? Ponieważ taką osobę traktuje się jako osobę niedoświadczona. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że spowoduje wypadek na drodze. Warto więc poważnie zastanowić się nad tym, aby na drugiego kierowcę wybrać osobę bardziej doświadczoną, najlepiej z maksymalnymi zniżkami, bez żadnych spowodowanych szkód na koncie. Takie działanie może obniżyć składkę nawet o 50%!

4. Wybór najtańszej polisy

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że jedynym czynnikiem który powinien być brany pod uwagę przy wyborze OC jest wysokość składki. Tam gdzie jej kwota wynosi najmniej, zdecydowanie warto złożyć zamówienie. Z czego to wynika? Z faktu, że w przypadku ubezpieczenia OC, warunki są niezmienne i identyczne dla każdego. Cena nie odpowiada tu za jakość. Żadne inne czynniki nie odgrywają różnicy. Jeżeli chcecie porównać najlepsze polisy warto skorzystać także z porównywarki ubezpieczeniowej, która przedstawi dla Was oferty z kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

5. Rezygnacja z rat

Nie powinno rozkładać się składki na raty. Dlaczego? To wiąże się z podwyżką, która z reguły wynosi 10-20%. Zamiast 1000zł po podwyżce trzeba byłoby zapłacić 1100-1200zł. To spora różnica pod względem finansowym.

 

 

fot. unsplash

Komentarze