Greta Thunberg zapłodniona w Polsce?! Szokujące doniesienia

Greta Thunberg, jak ostatnio informowaliśmy, przebywała z wizytą w naszym kraju. Na początku stycznia młoda aktywistka była widziana w Gdańsku, gdzie zajadała się wegańskim jedzeniem. A później prosto z Gdańska wybrała się panienka do Bełchatowa!

 

 

I w tymże Bełchatowie Greta Thunberg chciała nagrać spot mówiący o tym, jak Polska Grupa Energetyczna ma w nosie ochronę środowiska i fakt, że klimat się zmienia. Ale na szczęście, władze Elektrowni Bełchatów nie wpuścili młodej Szwedki z wieloma chorobami na teren elektrowni. Więc panienka nagrała spot z tarasu widokowego. Okazuje się, że później przeprowadziła rozmowę z polskimi górnikami! I właśnie tam miało dojść do cudownego zjawiska, o którym się nikomu nawet nie śniło!

 

Młoda działaczka na szczycie w Davos powiedziała: „W ubiegłym tygodniu byłam w Polsce i spotkałam się z polskimi górnikami, którzy stracili pracę, bo ich kopalnia została zamknięta. Oni się nie poddali. Przeciwnie, zdają się rozumieć bardziej fakt, że potrzebujemy zmian (w podejściu do klimatu – przyp. mj) niż wy!”

 

No okazało się, że w Polsce doszło do twórczego zapłodnienia nastoletniej aktywistki. Chyba nawet górnicy nie spodziewali się, że po rozmowie z Gretą wyniknie z tego taki „owoc” rozmowy. Bo starzy górnicy (nie było ich jednak wielu – bo większość wie kim jest ta dziewczynka) żalili się małej dziewczynce, że zabiorą im pracę, że kopalnia się zamyka i to, że jacy górnicy nie są za ochroną środowiska, co pewnie połechtało serduszko wagarowiczki ze Szwecji.

 

Jeden z tych górników nawet stanął w jej obronie! Na swoim profilu w mediach społecznościowych pracownik kopalni napisał:

 

A i owszem, spotkaliśmy się z Gretą Thumberg na kopalni Makoszowy, a potem byliśmy na kopalni Guido wraz z ekipą telewizyjną BBC, aby Greta zobaczyła choć namiastkę dołu kopalni. Przekazaliśmy Jej, że Górnicy nie boją się zmian i przeobrażeń,wszak pod warunkiem, że rozmawia się z nimi uczciwie i prowadzi rzetelny dialog i wypracowuje konkretny kompromis. Podkreśliliśmy, że kopalnie nie generują dwutlenku węgla CO2 i można je z powodzeniem wyposażyć w nowoczesne technologie z pożytkiem dla środowiska jednocześnie nie tracąc miejsc pracy.

 

ZOBACZ TEŻ: Palisz e-papierosy? Uważaj, możesz nawet …

 

 

Komentarze