Tina Turner nie żyje! Tak gwiazdy żegnają ikonę muzyki.

Tina Turner (własc. Anna Mae Bullock) urodziła się 26 listopada 1939 roku. Była jedną z największych gwiazd muzyki. Zmarła 24 maja 2023 roku w Küsnacht (Szwajcaria).

Tina Turner była osobą, która w swoim życiu doświadczyła bardzo wiele. Gdy była nastolatką, rodzinę porzuciła jej mama. Następnie to samo zrobił ojciec dziewczyny. Wówczas trafiła pod opiekę babci – ta jednak wkrótce zmarła. I tak jako 18-latka musiała sobie radzić sama. Od 1962 do 1978 była żoną Ike Turnera, który stosował wobec niej przemoc, co doprowadziło ją do próby samobójczej.

Gwiazda miała dwóch synów – jeden z nich w 2018 roku popełnił samobójstwo, drugi w 2022 roku zmarł na raka.

Od 1986 roku piosenkarka związana była z Erwinem Bachem (ślub wzięli w 2013 roku) i razem z nim mieszkała w Szwajcarii.

 

2005 r. https://www.facebook.com/TinaTurner

 

Tina Turner nie żyje

 

Gwiazda zmarła w wieku 83 lat. Na jej profilu napisano:

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy o odejściu Tiny Turner. Swoją muzyką i bezgraniczną pasją do życia oczarowała miliony fanów na całym świecie i zainspirowała gwiazdy jutra. Dziś żegnamy serdeczną przyjaciółkę, która zostawia nam wszystkie swoje największe dzieło: swoją muzykę. Całe nasze serdeczne współczucie kierujemy do jej rodziny. Tina, będziemy bardzo tęsknić.

 

 

Gwiazdy żegnają ikonę muzyki

 

Pomimo wielu problemów, Tina Turner osiągnęła światowy sukces, a jej największe przeboje to „The Best”, „What’s Love Got To Do With It” czy „Private Dancer”.

 

 

 

W Polsce dla wielu osób Tina była ikoną muzyki, symbolizowała energię i charyzmę. Wiele polskich piosenkarek w młodości czy dzieciństwie słuchało piosenek Tiny Turner. Na wieść o jej śmierci pojawiły się pożegnalne wpisy.

 

Prawdziwa legenda. Szczerze kochałam jej głos i energię. Całym sercem podziwiałam siłę i odwagę z jaką szła przez życie. Była niezwykła, a jej głos niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju ❤️ Żegnaj Tina i dziękujemy.

– napisała Justyna Steczkowska.

 

 

Patrycja Markowska podkreślała znaczenie energii i charyzmy gwiazdy:

 

Największa inspiracja. Radocha, energia, seksapil, głos… Godziny katowania Jej koncertów na VHS i marzenie żeby szaleć na scenie jak ONA. Kończy się jakaś epoka. Ciężko się pogodzić.

 

 

Czuję wdzięczność, że mogłam doświadczać jej talentu, słuchać, być na jej koncercie… dosłownie miesiąc temu obejrzałam dokument o tej artystce, który szczerze polecam. Doczekała się filmu o sobie, musicalu a sama nie zaprzestała rozwijać się duchowo. Oczywiście, że trudno nie zacytować, że była „ Simply the best” i one and only. 🖤

– pisała Natalia Kukulska.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Natalia Kukulska (@natalia.kukulska)

 

W ostatnich latach Tina Turner ciężko chorowała. Przeszła udar mózgu, miała niewydolność nerek i raka jelita grubego. Zmarła więc po długiej chorobie.

Komentarze