Tu spędzicie wakacje BEZ konieczności zrobienia testu! Padła konkretna data! Wybierzecie się?

Żeby spędzić urocze wakacje w Hiszpanii, nie będziesz musiał wykonywać testu na obecność koronawirusa. Ten południowy kraj właśnie luzuje restrykcje. Od 7. czerwca do Hiszpanii wjadą wszystkie osoby, które są zaszczepione przeciwko COVID-19.

Luz w Hiszpanii

Luzowanie obostrzeń na Półwyspie Iberyjskim nastąpiło już w maju. Władze tego kraju zapowiadają znoszenie kolejnych obostrzeń dla osób, które są zaszczepione przeciwko COVID-19. Każda osoba, które poddała się szczepieniu wjedzie na Półwysep Iberyjski.

Wjazd od czerwca

Osoby zaszczepione nie będą podlegały restrykcjom sanitarnym. Do Hiszpanii będą mogły wjechać już od 7. czerwca. Od tej daty nie trzeba będzie tez pokazywać negatywnego wyniku testu na koronawirusa. Osoby zaszczepione mogą liczyć na takie właśnie przywileje.

Pexels

Aktualna sytuacja

Aktualnie osoby, które przyjęły już szczepionkę, nadal muszą okazać negatywny wynik testu na obecność wirusa. Obowiązują też ograniczenia wjazdowe dla obywateli niektórych krajów. Natomiast już od 24 maja, obywatele krajów, które uznaje się za kraje z niskim ryzykiem zachorowania, mogą korzystać ze zmian w przepisach wjazdowych. Chodzi o takie kraje jak: Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Singapur, Izrael, Korea Południowa, Chiny, Tajlandia i Rwanda.

Rosyjska szczepionka?

Premier Hiszpanii, Pedro Sanchez przekazał , że władze sanitarne Hiszpanii za osoby zaszczepione, będą uważały turystów, którzy przyjęli szczepionki zatwierdzone przez Europejską Agencję Leków, a także przez Światową Organizację Zdrowia. Turyści, którzy przyjęli rosyjski preparat o nazwie Sputnik, też będą mogli wjechać do tego południowego kraju. Premier Hiszpanii ma nadzieję, że w tegoroczne wakacje kraj odwiedzi nawet 30-40 procent turystów, którzy przyjeżdżali przed pandemią.

Pexels

Miliony turystów?

Szacuje się, że Półwysep Iberyjski w nadchodzącym sezonie może odwiedzić nawet 10 milionów turystów. Hiszpania jest krajem, który bardzo poważnie odczuł skutki COVID-19. W kraju zanotowano 3,6 miliona zakażeń. Zmarło 78 tysięcy obywateli.

Źródło: Radio Zet

Zdjęcia:  Pexels

Komentarze