Unia Europejska maszyną niszczącą miejsca pracy

Michael Gove, minister sprawiedliwości Wielkiej Brytanii, ostrzegł w debacie telewizyjnej, że Unia Europejska jest „maszyną niszczącą miejsca pracy” i tylko wyjście ze Wspólnoty pozwoli „odzyskać kontrolę nad tym, w którą stronę rozwija się Wielka Brytania”.

Minister Gove podał także historię swojego ojca, który miał problemy przez członkostwo kraju w UE.

— Mój ojciec prowadził firmę zajmującą się rybołówstwem w Aberdeen i doskonale wiem, jak członkostwo we wspólnocie niszczyło jego biznes – powiedział Gove.  — Unia Europejska jest maszyną niszczącą miejsca pracy i tylko wyjście z niej, odzyskanie kontroli, pozwoli nam na stworzenie więcej miejsc pracy, podniesienie pensji i wzmocnienie gospodarki – podkreślił polityk, oceniając, że znaczna część Brytyjczyków cierpi w wyniku członkostwa we wspólnocie.

Jak informuje portal wPolityce.pl, na antenie Sky News minister Gove mówił, że głos za wyjściem z Unii Europejskiej to wotum zaufania dla przyszłych pokoleń, ich decyzji, ciężkiej pracy.

Skonfrontowany z długą listą organizacji, które uważają Brexit za zagrożenie dla brytyjskiej i europejskiej gospodarki – wśród których są między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i Bank Anglii minister Gove odparł, że eksperci „wielokrotnie mylili się w przeszłości, nie przewidzieli światowego kryzysu, a niektórzy nawet mówili, że powinniśmy byli dołączyć do strefy euro”.

Miejmy nadzieję, że 23 czerwca w referendum Brytyjczycy swoim głosem za wyjściem w UE uruchomią lawinę, która obejmie w dalszej kolejności inne kraje, w tym także Polskę.

Zobacz także: Premier Cameron: Brexit może zagrozić pokojowi na świecie

BR

Komentarze