UWAŻAJ NA KOLEJNE OSZUSTWO! Złodzieje podszywają się pod znajomych i kradną pieniądze na Messengerze

Android

Już od jakiegoś czasu w Internecie zrobiło się głośno o kolejnym oszustwie, w którym to złodzieje okradają nas posługując się aplikacją Messenger. Oszuści podają się za naszych znajomych, a następnie proszą o przelanie pieniędzy aplikacją BLIK.

Zazwyczaj chodzi o kwoty rzędu kilkuset złotych, a przestępcy podszywający się pod właściciela konta tłumaczą się np. tym, że właśnie robią zakupy i zapomnieli portfela. Proszą nas o przesłanie danej kwoty za pośrednictwem aplikacji BLIK.

Wiele osób nabiera się na oszustwo kierując się dobrym sercem i chęcią pomocy rodzinie czy znajomym. Jeśli odczytasz taką wiadomość w swoim Messengerze, koniecznie zadzwoń do osoby, od której dostałeś wiadomość. Prawdopodobnie osoba ta padła ofiarą internetowych złodziei.

Zobacz też: Podczas lotu samolotem CHCIAŁA NAKARMIĆ DZIECKO PIERSIĄ! W pewnym momencie…

Złodzieje, którzy posłużą się kodem BLIK mogą niedługo później wypłacić gotówkę z bankomatu, zrobić zakupy internetowe.

Właśnie w taki sam sposób został oszukany 12 lipca 2019 jeden z mieszkańców Nowego Sącza. Na portalu społecznościowym dostał wiadomość od koleżanki z prośbą, by przekazał jej kod BLIK do transakcji. Chciał jedynie pomóc, a finalnie został oszukany. Złodzieje ukradli z jego konta 200 złotych.

UWAŻAJCIE NA OSZUSTWA INTERNETOWE!

Dla dodatkowego bezpieczeństwa warto korzystać z z dwuskładnikowego uwierzytelnienia logowania do kont na Facebooku i innych serwisach mediów społecznościowych. 

Źródło: Business Insider

Zdjęcie: Pixabay

 

Komentarze