UWAŻAJ! Te szczepionki na COVID-19 są bardzo NIEBEZPIECZNE! Mowa o…

Od początku 2020 roku cała Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Na szczęście pojawiły się już pierwsze szczepionki. Jednak na te sprzedawane tam musisz uważać. Są bardzo niebezpieczne! Zobacz, o co dokładnie chodzi…

W tamtym roku w Wuhan w Chinach pojawiła się epidemia koronawirusa. Z czasem COVID-19 przeniósł się na cały świat. Spory problem z epidemią miały Indie, Brazylia czy Stany Zjednoczone. Również w Polsce liczba zakażeń stale rośnie.

Na szczęście od niedawna pojawiła się szczepionka. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie szczepionki na COVID-19 powinniśmy stosować. Te są bardzo niebezpieczne!

W Internecie sprzedaje się tzw. fałszywe szczepionki przeciw COVID-19 i na takie trzeba uważać. Rozprowadzane są one w tzw. darknecie.

Od listopada francuscy specjaliści od cyberprzestrzeni wykryli ponad tysiąc nielegalnych stron internetowych zajmujących się szczepionkami

-taką informację możemy przeczytać we francuskim dzienniku  „Le Parisien”.

To jednak nie wszystko.

Koło dziesięciu witryn otwarcie proponuje sprzedaż dawek

-takie słowa wypowiedział Xavier Duros, który jest ekspertem od cyberprzestępczości.

Chodzi przede wszystkim o podrobione szczepionki chińskie bądź rosyjskie.

Jaka jest cena takich szczepionek?

Wynosi 250 do 1 tys. dolarów tj. 800 euro co daje 3,6 tysięcy złotych.

Co sądzicie na temat szczepionek przeciw COVID-19? Jesteście przeciwni? Dalibyście się nabrać na takie pseudoszczepionki sprzedawane w Internecie, które z kolei są bardzo niebezpieczne?

 

 

 Komentarze