WAŻNA informacja dla rodziców. Są powody do zadowolenia!

Są powody do zadowolenia. Rodzice są szczęśliwi. O co chodzi? Co się stało? Co to za zmiany?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przedłużony do 25 kwietnia br. Właśnie ogłoszono tę ważną dla rodziców decyzję.

– Ze względu na panującą sytuację epidemiczną Rada Ministrów podjęła decyzję o wydłużeniu o kolejne dwa tygodnie dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Oznacza to, że będzie on przysługiwał do 25 kwietnia br. – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: TE zabawki są szalenie niebezpieczne! UWAŻAJ!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy otrzymamy, zostając w domu z dziećmi. Szkoły, przedszkola i żłobki są nadal zamknięte. Ktoś więc musi zająć się najmłodszymi członkami rodziny.

– Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje wówczas, gdy placówki są nadal zamknięte ze względu na COVID-19 oraz w sytuacji, gdy placówka, która wznowiła działalność stacjonarną, zostanie zamknięta lub jej funkcjonowanie, mimo że jest otwarta, zostanie ograniczone ze względu na nieprzewidziane zamknięcie klasy czy oddziału. Chodzi o taki przypadek, gdy nie będzie możliwości zapewnienia opieki nad dziećmi lub dorosłymi osobami niepełnosprawnymi – dodaje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

To wspaniałe wieści dla rodziców. Mogą nadal opiekować się swoimi pociechami i nie martwić się o domowy budżet. To najlepsza niespodzianka dla rodzin.

Zobacz także: Ale AFERA! Zaszczepił się, a mimo to…

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze