Ważne zmiany w sprawie GAZU! Właśnie ogłoszono, że…

Będą bardzo duże zmiany w sprawie gazu! O co chodzi? Co się stało?

Nowe rozporządzenie w sprawie gazu to kolejny krok do zapewnienia gospodarstwom domowym i firmom nieprzerwanych dostaw gazu ziemnego.

– Szeroko konsultowane publicznie rozporządzenie usprawnia mechanizm wprowadzania ograniczeń w poborze gazu ziemnego i ułatwia stosowanie przepisów przez operatorów oraz odbiorców tego paliwa- powiedział minister klimatu i środowiska, Michał Kurtyka.

Zobacz także: Zmiany w szczepieniach. TO będzie rewolucja?

Ma nastąpić stopniowe zmniejszanie poboru paliwa przez dużych odbiorców. Rynek gazu ziemnego zostanie więc ustabilizowany.

Najbardziej chronione będą gospodarstwa domowe, świadczący usługi społeczne oraz mali i średni przedsiębiorcy

Zmiany mają na celu zapewnić dostawy gazu w sytuacji kryzysowej. Dzięki modyfikacjom przepisów Polacy będą mogli poczuć się bezpieczniej.

– Zapewnienie klarownych zasad jest istotne zwłaszcza z punktu widzenia przedsiębiorstw, w których zmniejszanie lub wygaszanie produkcji wymaga czasu i właściwego przygotowania celem uniknięcia ewentualnego uszkodzenia czy zniszczenia obiektów technologicznych oraz związanych z tym strat finansowych. Ponadto, rozporządzenie określa, ile czasu może trwać dane ograniczenie. Tym samym, odbiorcy nie zostaną nim zaskoczeni i będą w stanie zaplanować oraz przygotować się do ograniczeń – powiedział Michał Kurtyka, szef resortu klimatu i środowiska.

Zobacz także: TE samochody są najpopularniejsze w Polsce! Ale ZASKOCZENIE!

Fot. archiwum

Źródło: Ministerstwo Klimatu i ŚrodowiskaKomentarze