Wpadka w DDTVN. Owsianka porównana do mefedronu!

W programie Dzień Dobry TVN, jedna Daria Ładocha prezentowała przepisy na zdrowe posiłki.

Szokujące jest to, co prezenterka i dziennikarka kulinarna powiedziała na temat owsianki.

 

screen – https://www.facebook.com/watch/?v=730341142326530

 

TVN – Owsianka porównana do mefedronu

W programie TVN, Daria ładocha relacjonowała przygotowanie owsianki. Stwierdziła też, że ZAMIAST brać mefedron, można sobie zjeść owsiankę:

 

Robię owsiankę warstwową. I tu już zrobiłam, ale żeby nie być gołosłowną, to zrobię ją też na wizji.

 

To jest taka rzecz, którą możemy sobie zalać na przykład na noc i to się robi samo. Ale jeżeli chcemy pokusić się na przykład o to, żeby na przykład nie zamawiać tego mefedronu, a jednak zrobić sobie coś dla siebie i aktywnie żyć, to polecam żeby sobie zrobić coś takiego rano i ja to właśnie teraz robię.

 

Tym samym zjedzenie zdrowego śniadania, porównała do zażywania narkotyków.

 

Zbiórka na zwolnioną dyrektorkę poznańskiego ZOO. Kwota szokuje!

 

Mefedron – co to?

Jeszcze do niedawna mefedron uznawany był za jeden z dopalaczy, obecnie jest traktowany jako substancja nielegalna. Środek ten jest substancją pobudzającą oraz powoduje efekty emocjonalno-społeczne, a jego stosowanie ma wiele skutków ubocznych. Jednocześnie jest to środek silnie uzależniający.

 

Najpopularniejszym katynonem jest mefedron (4-MMC), i podobnie jak metafedron (3-MMC ), klefedron (4-CMC), klofedron (3-CMC), jest to swego rodzaju zamiennik ecstazy/MDMA, ewentualnie amfetaminy. Środki te mają synergiczne działanie, co oznacza, że ich spożycie (najczęściej są wciągane nosem) m.in. silnie pobudza, ale także chwilowo wzmacnia otwartość emocjonalną.

 

Osoby po wpływem mefedronu (i innych katynonów) mają przyśpieszony oddech, szybsze bicie serca, podwyższoną temperaturę, rozszerzone źrenice, nadmiernie się pocą. W momencie przedawkowania pojawiają się trudności z oddychaniem, stany lękowe, zaburzenia snu, paranoja, a nawet powiązany z podwyższonym ciśnieniem udar. Wymienione zagrożenia wzmacnia, co niestety często się zdarza, przyjmowany w trakcie zażywania tych środków, alkohol.
Katynony, w sytuacji regularnego zażywania ,mogą być wyzwalaczem nieodwracalnych zaburzeń psychicznych.

– ostrzega Policja.

 

Mefedron owsianka

Jak się jednak okazuje, wypowiedź prezenterki, gdzie porównała mefedron do owsianki, jest wyjęta z kontekstu.

Wcześniej bowiem „Dzień Dobry TVN” wyemitował materiał na temat mefedronu i dlatego ekspertka nawiązała do kwestii dopalaczy i narkotyków.

 

Kilka chwil wcześniej w programie był reportaż o mefedronie, dziennikarz zamówił z dostawą w Warszawie, potem był specjalista od uzależnień w studiu. Ale ktoś kto wyciąga krótki filmik z kontekstu i robi z tego łał w internecie to ma bardziej łep zryty niz robi to mefedron 🙂

 

Trochę wyjęte z kontekstu bo wcześniej był reportaż dotyczący mefedronu i problemów z nim wśród młodzieży gdzie wypowiadał się też jakiś spec z zakresu terapii uzależnień. Więc wypowiedź prowadzącej luźno odnosiła się do poprzedniego tematu. Ale ok, w internetach wszystko odpowiednio przycięte się dobrze sprzeda 😉

– zauważyli internauci.

 

Fragment nagrania VIDEO z kwestią dotyczącą owsianki znajduje się poniżej.

Tu natomiast całe nagranie w DDTVN oraz wcześniejszy materiał dotyczący mefedronu.

 

Utonął na wieczorze kawalerskim! Tragiczny finał imprezy!

 

 

 

https://twitter.com/stopnwo33/status/1779436367585394982

Komentarze