Wybory w USA zostaną powtórzone? Co może zrobić Trump?

Choć znamy już nieoficjalne wyniki wyborów w USA, nie cichnie awantura wokół liczenia głosów! Czy wybory zostaną powtórzone?

Samego głosowania nie da się przeprowadzić jeszcze raz. Trump może walczyć jedynie o to, aby jeszcze raz przeliczono głosy.

Zobacz także: 4 MEGA zmysłowe fotki Julii Wieniawy! Oglądasz na własną odpowiedzialność!

Tak może stać się w Wisconsin oraz Georgii. Powtórzenie procedury nie jest wykluczone w Arizonie oraz Pensylwanii.

Warto wyjaśnić, że ponowne licznie w USA można przeprowadzić tylko w określonych okolicznościach. Zasady różnią się w zależności od stanu.

Donald Trump, który prawdopodobnie przegrał te wybory, ma zastrzeżenia do procesu obserwowania liczenia głosów m.in. w Pensylwanii.

Od 2000 roku w Stanach Zjednoczonych doszło do 31. ponownych przeliczeń głosów na poziomie stanowym. Największa zmiana, po ponownym policzeniu, miała miejsce w Vermoncie w 2006 roku. Był to 0,1 pkt proc.

Fot. Pixabay

W przypadku kontrowersyjnych wyników wyborów, ustawa federalna umożliwia tamtejszym parlamentom stanowym prawo do zdecydowania o przydziale elektoratu, który finalnie wybierze prezydenta. Trump może naciskać na zdominowane przez Republikanów zgromadzenia parlamentarne w stanach Michigan, Pensylwanii i Wisconsin, tak aby elektorzy zagłosowali na niego.

Według CNN, to Kandydat Demokratów Joe Biden będzie nowym, 46. prezydentem USA. Ma już więcej niż 270 wymaganych głosów elektorskich.

Zobacz także: Bardzo NIEGRZECZNA sesja dziennikarki Superstacji! Pozuje razem z…

Źródło: Interia, DW, Polsat News

Fot. PixabayKomentarze