WZRUSZAJĄCY gest reprezentacji Węgier! Nie uwierzysz, co zrobili!

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. W tym roku mija również setna rocznica pierwszego meczu Węgier z Polską. Nasi bracia z tej okazji zrobili dla nas coś niesamowitego.

 

Jutro obie drużyny zmierzą się w walce o punkty w eliminacjach MŚ. Nasi rywale zatroszczyli się o dobrą atmosferę na boisku i przygotowali specjalne koszulki z okazji stulecia pierwszych rozgrywek z Polską.

 

ZOBACZ TAKŻE: Popularny strongman może trafić do WIĘZIENIA! Wszystko przez…

 

Jutrzejszy pojedynek nie jest zwykłym meczem. Odbędzie się on prawie 100 lat po pierwszym spotkaniu Polski z Węgrami. W grudniu 1921 roku mecz odbył się w Budapeszcie i zakończył przegraną 0:1.

 

Węgrzy cały czas o tym pamiętają i zdobyli się na wzruszający gest. Stworzyli specjalne koszulki z tej okazji. Z przodu widać liczbę 100, flagi obu krajów i gest dłoni, natomiast z drugiej strony widnieją składy obu reprezentacji.

 

W filmiku wystąpili Nemanja Nikolić, były zawodnik Legii oraz Gergo Lovrencsics, który grał wcześniej w Lechu.

 

Zawsze mówi się „Polak, Węgier, dwa bratanki”. 100 lat temu Polska rozegrała pierwszy mecz międzynarodowy, właśnie z Węgrami. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was specjalne koszulki 

– mówił po polsku Lovrencsics.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Hungarian Football Federation (@mlsztv)

 

Źródło: sport.pl, Instagram

Fot.: https://www.instagram.com/p/CMxNTpCFPKq/

Komentarze