Z koronawirusem walczą w nietypowy sposób! Korea Południowa wzorem dla innych państw świata!

Cały świat z podziwem patrzy na Korę Południową, która w nietypowy sposób radzi sobie z pandemią koronawirusa. Co najważniejsze Azjaci robią to na tyle skutecznie, że bez surowych obostrzeń dla obywateli udaje im się zapanować nad zachorowaniami. Receptą na sukces okazuje się skuteczna informacja i zaufanie społeczne.

Władze w Korei Południowej w przeciwieństwie do Włoch i Chin pozwalają mieszkańcom na swobodne poruszanie się i nie nakazują siedzenia w domu. Z koronawirusem wbrew temu co robią inne kraje na świecie zdecydowano tam walczyć się w nietypowy sposób. Mieszkańcy tego azjatyckiego państwa na bieżąco są informowani przez lokalne władze o nowych przypadkach zachorowania w określonym regionie. Wprowadzono również obowiązkowe badania osób na dużą skalę, co pozwala skutecznie zneutralizować ryzyko zarażenia koronawirusem w zarodku. Okazuje się, że metody są na tyle skuteczne, że wzrost zachorowań na COVID-19 spada tam w lawinowym tempie.

 

Jeszcze kilka tygodni temu Korea Południowa była uznawana jako drugie po Chinach państwo najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Na dzień dzisiejszy liczba zachorowań  na COVID-19 nie przekracza tam 200! Okazuje się, że brak wprowadzenia ograniczeń dla obywateli nie był złym pomysłem, a wręcz przeciwnie pozwolił mieszkańcom Korei Południowej zdać obywatelski egzamin z odpowiedzialności za siebie i innych. W przeciwieństwie do innych państw nie zamknięto tam granic, ludzie mogą normalnie wychodzić z domu, a część restauracji i sklepów jest otwarta. Za sukcesem Koreańczyków w walce z pandemią nie stoją zakazy tylko skuteczna informacja przekazywana mieszkańcom

 

ZOBACZ TAKŻE:Nie do wiary! Połowa kobiet podejmuje decyzję o macierzyństwie POD WPŁYWEM…

 

źródła: wprost.pl, foto: pixabay.com

 

 

Komentarze