NOWE postanowienia w sprawie ŚMIERCI Magdaleny Żuk

Prokuratura krajowa postanowiła skierować do Egiptu wniosek o wspólny zespół śledczy w sprawie śmierci Magdaleny Ż. 

 

„Został przekazany wstępny raport biegłego sądowego w zakresie przyczyn zgonu pani Magdaleny. Nie możemy w tej chwili ujawniać żadnych szczegółów ustaleń poczynionych przez biegłych egipskich, w obecności polskiego prokuratora i biegłego sądowego” – powiedział na konferencji prasowej Święczkowski, pytany o śledztwo w tej sprawie.

 

Na terenie naszego kraju sprawą nadal zajmuje się specjalny zespół śledczy powołany przez Święczkowskiego w Prokuraturze Okręgowej w Jeleniej Górze. Według prowadzący śledztwo oraz funkcjonariuszy służb specjalnych mogło dojść do zabójstwa kobiety.

 

Ustalono, że 27-letnia Magdalena Ż. 25 kwietnia poleciała do kurortu Marsa-Alam w Egipcie, gdzie trafiła do szpitala. Do Egiptu przyjechał jej znajomy, aby zabrać ją do Polski. W szpitalu w niedzielę dowiedział się, że kobieta nie żyje; zmarła w wyniku obrażeń wskutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala, w którym przebywała uprzednio w Marsa-Alam. Rodzina Polki złożyła do Prokuratury Krajowej wniosek z prośbą o objęcie nadzorem śledztwa w tej sprawie. 

 

źródło: PAP

fot.:facebook

KG

Komentarze