Za te grzechy ksiądz nie udzieli ci rozgrzeszenia! Sprawdź listę przewinień!

Czas Wielkiego Postu to dobry moment, by zastanowić się nad własnym życiem, zrobić sobie wewnętrzny rachunek sumienia i listę grzechów. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że robiąc coś źle popełniamy grzech, za który ksiądz może nie udzielić nam rozgrzeszenia. Zastanawialiście się kiedyś jakie to przewinienia? Zobacz listę najcięższych grzechów, przez które kratki konfesjonału opuścimy bez rozgrzeszenia.

Listę otwiera ją życie w konkubinacie, kościół katolicki nie akceptuje takiego stylu życia dlatego na pewno nie dostaniemy rozgrzeszenia. Kolejną ciężką przewiną jest życie w nowym związku, bez unieważnienia małżeństwa przez kościół. Kapłani nie uznają rozwodów cywilnych i taki związek uważają za grzeszny. Następne w kolejności są zabójstwo dziecka, aborcja, która według kościoła jest jednoznaczna z zabójstwem apostazja, czyli porzucenie wiary.

 

 

 

Nie powinniśmy się również spodziewać odpuszczenia win, jeśli zamordujemy bądź podniesiemy rękę na biskupa, za grzech świętokradztwa, czyli pohańbienie Najświętszego Sakramentu. Uznawane jest jako grzech śmiertelny, czyli najwyższej kategorii. Kolejne to zdradzenie przez księdza tajemnicy spowiedzipróba odprawienia mszy, bądź udzielenia rozgrzeszenia przez osobę, która nie ma do tego odpowiednich sakramentów.

 

 

I na koniec powinniśmy pamiętać o tym, że spowiedź jest uznana za nieważną, jeśli nie odmówimy żalu za grzechy i postanowienia poprawy.

 

 

źródła: fakt.pl, foto youtube.comKomentarze