Zapendowska ostro o Szemplińskiej: „Ma jeszcze sporo do poprawienia”

Alicja Szemplińska będzie, zgodnie z decyzją widzów i jury, reprezentowała nasz kraj na Eurowizji 2020. Ostatnio Elżbieta Zapendowska wyraziła swoje zdanie na temat tej młodej wokalistki.

 

W niedzielę wszystko już było jasne. Program „Szansa na sukces” wyłonił finalistę krajowych eliminacji. To Alicja Szemplińska pojedzie na festiwal muzyczny Eurowizja 2020. Co na to Elżbieta Zapendowska – autorytet w kwestii śpiewu i muzyki?

 

Elżbieta Zapendowska w wywiadzie udzielonym dla portalu „Wirtualna Polska” przyznała, że Alicja Szemplińska i jej piosenka „Empires” jest utworem „niebrzydkim”. Ceniona jurorka wielu programów muzycznych wyznała:

 

Wyczuwam w tej piosence raczej echa wschodniej niż zachodniej tradycji muzycznej, co rzeczywiście jest dość nietypowe i może zwrócić na ten utwór uwagę. Trudno jednak mówić, że to piosenka wybitnie wyjątkowa na tle konkursowych propozycji. W ostatnich latach w finałach Eurowizji pojawiały się bardzo różne utwory, nie można, moim zdaniem, mówić o jakichś prawidłowościach. I o tym, że ta piosenka bardzo mocno od nich odstaje.

 

Zapendowska skrytykowała jednak samą finalistkę. Według niej Szemplińska:

 

Powinna bardzo intensywnie popracować nad intonacją, czyli czystością swojego śpiewu. Dwoje pozostałych uczestników finału zaśpiewało bardzo czysto, a zwyciężczyni ma w tej kwestii sporo do poprawienia. (…) Nie mam co dawać rad. I tak mnie nie posłucha. Powiem więc tylko tyle: niech jej w finale szczęście bardzo sprzyja.

 

Znana jurorka „Idola” czy „Must be the music” wie, że uczestnictwo w Eurowizji może być szansą na zrobienie wielkiej kariery. Przyznaje, że:

 

Wszystkie osoby, które biorą udział w tej rywalizacji, dostają bardzo silną przepustkę do kariery. W tym przypadku nie będzie więc inaczej. To na pewno mocno ułatwi tej wokalistce dalsze poczynania, ale w jakimś sensie może też je utrudnić – bo przecież sama ustawiła sobie już dziś poprzeczkę bardzo wysoko.

 

ZOBACZ: Sanatorium Miłości. Wiesia nie wytrzymała – padły bardzo OSTRE słowa

 

A waszym zdaniem jakie Alicja Szemplińska ma szansę na Eurowizji 2020?

 

Źródło: WP

Komentarze