Zbigniew Ziobro w nowym wywiadzie. „Choroba bardzo przyspieszyła”

Pod koniec 2023 roku Zbigniew Ziobro dowiedział się, że choruje na nowotwór. W połowie marca 2024 r. opublikował zdjęcie ze szpitala.

W obszernym poście ujawnił, że jego stan zdrowia był bardzo ciężki, ale że podjął się walki o życie. Teraz polityk udzielił wywiadu dla stacji Polsat i przekazał najnowsze informacje o swoim zdrowiu. Odniósł się także do zarzutów, jakie są mu stawiane.

 

zbigniew ziobro choroba
https://twitter.com/ZiobroPL

 

Ziobro – choroba

Zbigniew Ziobro przestrzega Polaków przed lekceważeniem stanu swojego zdrowia. W jego przypadku choroba zaczęła gwałtownie się rozwijać:

 

Rozpoznanie choroby to był zaawansowany nowotwór przełyku z przerzutami co najmniej na żołądek, ale z podejrzeniami, że mogło to pójść dalej. Choroba bardzo przyspieszyła. W ciągu miesiąca schudłem 10 kilogramów, pojawiły się bardzo mocne bóle w okolicy mostka za plecami i towarzyszył mi coraz większy problem z głosem, który od lat był dla mnie problemem, zwiastującym tę chorobę.*

 

Emocjonalne przyczyny chorób. CO powoduje raka?

 

Zbigniew Ziobro wyjechał za granicę

Były Minister Sprawiedliwości przeszedł terapię w Polsce. Później jednak zdecydował się na operację za granicą. Jak twierdzi, obawiał się, że lekarze będą zastraszani:

 

To była długa, żmudna terapia w Polsce w szpitalu w Lublinie. Potem miała być operacja, która miała być przeprowadzona w Polsce, bo mamy bardzo dobrych specjalistów. Ale podczas pobytu w szpitalu dotarł do mnie ten cały hejt. Ponieważ nie chciałem żeby lekarze, którzy mnie leczyli byli zastraszani, podjąłem decyzję o operacji za granicą, by stworzyć komfort lekarzom i sobie.

 

Operacja Zbigniewa Ziobry trwała 8 godzin, a mężczyzna obecnie musi brać silne środki przeciwbólowe, by móc funkcjonować:

 

Można powiedzieć, że miałem dwa zabiegi w jednym, bo niestety pojawiły się komplikacje. Przechodziłem operację przełyku, ale okazało się, że z przyczyn anatomicznych jest ona niemożliwa do zakończenia. Chirurg zdecydował się więc na tak zwaną torakotomię tylno-boczną. To jest bardzo nieprzyjemny zabieg. Skutkiem ubocznym tej operacji jest mój teraźniejszy głos, ale to jest najmniejszy problem.

 

Przeszukanie w domu Zbigniewa Ziobry

W ostatnich dniach pojawiły się też wątpliwości dotyczące nieprawidłowego wykorzystania środków z Funduszu Sprawiedliwości u różnych osób doszło do przeszukań. ABW przeszukało także dom Zbigniewa Ziobry, gdy ten przebywał za granicą. Polityk nie uciekał od sprawy. Jak mówi, środki zostały wykorzystane prawidłowo, a on gotowy jest złożyć wyjaśnienia:

 

Nawet jak znajdę się w stanie paliatywnym, to daję słowo honoru, że będę się domagał stanięcia przed tą komisją. Jak będzie trzeba do przyjdę do Sejmu nawet o kulach

– zapewnił.

 

320 kilogramów narkotyków na Wilanowie. „Nie wiem od kogo je dostałem” tłumaczy 49-latek!

 

*Cała rozmowa: polsatnews.pl

Komentarze