Zignorowali apel i zorganizowali chrzciny! Uroczystość przerwał przyjazd policjantów!

Mimo licznych próśb i apeli dotyczących pozostawania w domu i całkowitego zakazu organizowania imprez wiele osób je ignoruje. Z podobnym przypadkiem zmierzyli się policjanci ze Środy Wielkopolskiej, którzy w niedzielę musieli przerwać uroczystość w jednej z restauracji na terenie miasta. Wszystko przez rodziców, którzy zignorowali obostrzenia i zorganizowali chrzciny.

Nieodpowiedzialni rodzice zupełnie nie wzięli pod uwagę tego, że w związku z pandemią koronawirusa władze w kraju zakazały organizowania zgromadzeń powyżej 5 osób i zorganizowali chrzciny. Małżeństwo postanowiło wyprawić dziecku z tej okazji przyjęcie w restauracji, na które zaprosili bliskich i znajomych. W sumie w lokalu znajdowało się 20 osób. Jest to jawny przykład tego jak wielu ludzi bagatelizuje problem pandemii. Wina leży również po stronie właściciela restauracji, który udostępnił lokal imprezowiczom.

 

ZOBACZ:Pierwszy przypadek kota zakażonego koronawirusem! Zwierzę mogło zarazić się od (…)!

 

Finał sprawy okazał się bardzo przykry, jednak policja nie miała innego wyjścia jak ukarać wszystkich uczestników chrzcin ze Środy Wielkopolskiej. Patrol został wezwany przez przypadkową osobę, które zauważyła, że w restauracji bawi się sporo ludzi. Biesiadnicy, w sumie 20 osób zostało ukaranych mandatami. Impreza musiała zostać natychmiastowo przerwana, a uczestnicy wrócić do domu. Problemy będzie miał również właściciel restauracji w Środzie Wielkopolskiej. Kara jaka spotkała uczestników chrzcin jest przestrogą dla innych osób. Nie warto więc ryzykować dla bezpieczeństwa własnego i innych.

 

ZOBACZ TAKŻE:W Chicago zmarła NAJMŁODSZA ofiara koronawirusa! Miała tylko…

 

źródła: wiadomosci.wp.pl, foto: pixabay.com

 

 Komentarze