Zmagasz się z problematyczną cerą? TO MYDŁO działa antyseptycznie i leczy TRĄDZIK!

Naturalne sposoby pielęgnacji cery coraz bardziej są doceniane w „dzisiejszym dostępie do wszystkiego”. Dzieje się tak, ponieważ zdrowa cera kocha naturę.

Obecnie dużą popularność zyskuje mydło z dodatkiem oleju z czarnuszki. Produkt pomaga w leczeniu egzemy, AZS, łuszczycy, trądziku i innych problemów skórnych.

 

O jakie dokładnie mydło chodzi?

 

Chodzi o tradycyjne, syryjskie mydło Aleppo, które powstaje na bazie oleju laurowego, oliwy z oliwek oraz substancji spieniającej (jest nią wodorotlenek sodu). Aleppo jest pierwszym mydłem w historii i dlatego jest uznawane za matkę wszystkich środków myjących.

 

Posiada silne właściiwości antybakteryjne, a przy tym nie powoduje reakcji alergicznych. Mydło Aleppo jest naturalnym i wegańskim produktem. Całkowicie hipoalergiczny produkt jest zatem idealny dla wrażliwej cery.

 

Mdło Aleppo z czarnuszką działa na skórę antyseptycznie, łagodzi podrażnienia i wspomaga jej regenerację. Ponadto redukuje zaskórniki, wygładza cerę i dogłębnie ją oczyszcza.

Pomaga w leczeniu ran odleżynowych oraz pieluszkowego zapalenia skóry. Można je także stosować jako alternatywa dla szamponu, szczególnie, gdy mamy tendencję do łupieżu.

Mydło to posiada najsilniejsze właściwości antyseptyczne, dlatego jest odpowiednie dla skóry trądzikowej.

 

ZOBACZ TEŻ:5 produktów spożywczych, które ZRUJNUJĄ TWOJĄ URODĘ!

 

Mydło Aleppo na całym świecie można spotkać pod wieloma różnymi nazwami. Należą do nich: Mydło Ghar, Mydło Alep, Mydło laurowe, Savon d’Alep czy Szare mydło syryjskie. Produkt kupimy w sklepie zielarskim lub aptece.

 

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabayKomentarze