PROTESTY przeciwko OTWARCIU centrów HANDLOWYCH w czasie…

 

Centrale i branżowe związki zawodowe we Włoszech protestują przeciwko decyzji o otwarciu centrów handlowych w Święta Wielkanocne. Przeciwko temu manifestowało w sobotę kilkuset pracowników największego w Europie outletu znajdującego się w Piemoncie.

 

„Świąt się nie sprzedaje”takie jest hasło protestów działaczy włoskich central związkowych i mniejszych związków zawodowych przeciwko prowadzeniu działalności handlowej w wielkanocną niedzielę i poniedziałek.

 

Największą falę dyskusji wywołała decyzja o tym, że po raz pierwszy w święta otwarty będzie outlet w miejscowości Serravalle koło Alessandrii, w którym jest 250 sklepów.

W odpowiedzi na apele trzech największych central związkowych w kraju w wiecu przed wjazdem do tego centrum handlowego uczestniczyło kilkuset jego pracowników.

 

Bojkot okazał się nieskuteczny. Lokalne media informują, że akcja protestacyjna nie zniechęciła klientów, którzy – nie mogąc wjechać samochodami z powodu zablokowania drogi przez manifestantów – dotarli tam na piechotę skuszeni oferowanymi w okresie świątecznym dużymi obniżkami cen!

 

Podobny protest zapowiedziano tam na niedzielę. Strajki i pikiety przeciwko otwarciu sklepów odbędą się w Niedzielę Wielkanocną także w Apulii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej.

 

ms, pap, pixabay

 

Komentarze