ZMIANA przepisów już w sobotę. Kierowcy! Musicie pamiętać o maseczce!

Zmiana przepisów od soboty. Rząd zaostrza obostrzenia. Co zmieni się dla kierowców?

Rząd zdecydował się na wprowadzenie istotnych zmian, które dotykają także kierowców. Od najbliższej soboty , tj. 27 lutego usta i nos można zasłaniać tylko nosząc maseczkę. Dotąd możliwe było jeszcze używanie przyłbic, szalików, bandan czy szalika. Rząd nie określił jednak jakiego rodzaju maseczki mają być stosowane. Zdaniem Adama Niedzielskiego taki ruch skutecznie mógłby utrudnić zakup odpowiedniej maseczki. Co z obowiązkiem maseczek dla kierowców podczas jazdy?

Maseczka jest bardzo istotna także dla kierowców. Rząd wprowadził także szereg innych decyzji, które dotyczą tej grupy zawodowej. Jak wiadomo zakrywanie ust i nosa jest obowiązkowe na ulicy, parkingu, w sklepach czy na stacjach paliw oraz podczas policyjnej kontroli. Co jednak z noszeniem maseczki w trakcie jazdy? Rząd w tej sprawie…

nie zmienił dotychczasowych przepisów i nadal nie ma takiego obowiązku. Należy jednak pamiętać o odpowiednim umiejscowieniu maseczki tak, aby nie utrudniała ona widoczności podczas jazdy.

Wśród zmian istotnych dla kierowców szef resortu zdrowia zapowiedział także obowiązkową kwarantannę dla każdego, kto od 27 lutego przekroczy granicę  z Czechami lub Słowacją. Uniknięcie kwarantanny będzie możliwe po uzyskaniu negatywnego testu na obecność koronawirusa, który musi zostać wykonany najpóźniej 48 godzin przed wjazdem. Przepisu pozwolą na stosowanie testów antygenowych oraz PCR.

 Komentarze