Dopiero dwa lata temu skończył liceum! Szkoła żegna żołnierza ugodzonego nożem na granicy!

28 maja 2024 r. na granicy polsko-białoruskiej polski żołnierz został ugodzony nożem przez cudzoziemca próbującego sforsować ogrodzenie na granicy.

Wczoraj podano informację o śmierci Polaka i okazało się, że zmarły żołnierz to bardzo młody człowiek – liceum skończył zaledwie dwa lata temu.

 

https://twitter.com/1WBPanc/status/1799038552128557097

 

Nie żyje żołnierz ugodzony nożem na granicy

Do zdarzenia doszło w Dubiczach Cerkiewnych i jak informowała Straż Graniczna:

 

Podczas próby siłowego przekroczenia granicy przez migrantów, jeden z nich nożem ugodził polskiego żołnierza. Pierwszej pomocy rannemu udzielała funkcjonariuszka Straży Granicznej. W tym czasie cudzoziemcy nadal zachowywali się agresywnie, atakowali rannego i udzielającą pomocy funkcjonariuszkę.

 

Młody żołnierz, Mateusz Sitek, został przewieziony do szpitala, jednak 6 czerwca 2024 r. Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych przekazało informację o śmierci Polaka.

 

Mateusz Sitek dopiero dwa lata temu skończył liceum

Dziś upubliczniono wizerunek zmarłego żołnierza i okazało się, że Mateusz Sitek to bardzo młody człowiek – miał 21 lat. Zanim poszedł do wojska uczył się w Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej Kopernik w Wyszkowie i ukończył klasę wojskową.

Szkoła zorganizowała uroczysty apel ku czci poległego kolegi, a na stronie szkoły napisano:

 

Śp. szer. Mateusz Sitek był kadetem klasy wojskowej III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wyszkowie w latach 2020-2022.

 

Cichy, spokojny, zdyscyplinowany, od początku zaangażowany i oddany charakterowi klasy wojskowej. Wielokrotnie reprezentował szkołę w poczcie sztandarowym, uczestniczył w przedsięwzięciach o charakterze patriotycznym oraz charytatywnym, odnosił sukcesy w drużynowych zawodach sportowo – obronnych zajmując miejsca na podium.

 

Pogrzeb żołnierza ugodzonego nożem

Warszawska Brygada Pancerna poinformowała o pogrzebie zmarłego żołnierza:

 

Rodzina naszego zmarłego żołnierza zawiadamia, że uroczyste pożegnanie śp. szer. Mateusza Sitka odbędzie się w środę tj. 12.06.2024 r. o godz. 11:00 w Kościele pw. Świętej Anny w m. Nowy Lubiel.

– napisano.

„Maszyny bez serca bez mózgu”. Jak TERAZ Kurdej-Szatan komentuje śmierć polskiego żołnierza?

 

Komentarze