16-letnia Malezyjka z miasta Kuching wyskoczyła z okna na trzecim piętrze po tym, jak 69% głosujących w sondzie użytkowników Instagrama opowiedziało się za opcją, by się zabiła. W całym kraju, a nawet dalej rozgorzała dyskusja na temat młodych ludzi w Internecie i zagrożeń płynących z tego kierunku.
16-latka umieściła sondę na swoim Instagramie 13 maja około godziny 15. Obserwujący jej profil mieli do wyboru dwie opcje. Nastolatka pytała użytkowników Instagrama czy powinna się zabić. Ponad 2/3 z nich przesunęło kciuk w lewo, w kierunku opcji „D” (ang. death – śmierć).
ZOBACZ: Znany perkusista transmitował swoje samobójstwo. Wyskoczył z balkonu [VIDEO +18]
Wcześniej dziewczyna zamieszczała na swoim Facebooku wpisy sugerujące, że chce popełnić samobójstwo, bo jest „zmęczona życiem”. Nikt nie zareagował. Teraz władze sugerują, że ci, którzy zagłosowali za jej śmiercią powinni ponieść odpowiedzialność. W Malezji próba samobójcza jest traktowana jak wykroczenie, dlatego podżeganie do niej także powinno być karane.
Ciało dziewczyny znalazł jej brat, który wracał ze wspólnego obiadu z ich matką. Dziewczyna miała ciężkie obrażenia głowy, nie udało się jej uratować. Część ekspertów zwraca uwagę na to, że coraz więcej młodych Malezyjczyków zmaga się z depresją.
Naprawdę martwię się o stan zdrowia psychicznego naszej młodzieży. To niezwykle ważna kwestia, którą należy traktować bardzo poważnie
– powiedział Syed Saddiq Syed Abdul Rahman, minister ds. młodzieży i sportu.
W rzeczywistości słowa te można odnieść do młodych ludzi w każdym zakątku świata, również w Polsce. Czy wirtualna rzeczywistość wkrótce doprowadzi nas do jeszcze straszniejszych zjawisk? Niestety, ale wiele na to wskazuje.
o2.pl/ foto: pixabay