8-latka zarażona koronawirusem. Jedynym jej objawem był lekki katar!

Koronawirus od kilku tygodni paraliżuje nie tylko nasz kraj ale i cały świat. Z chorobą zmagają się nie tylko osoby starsze ale i też młodsze. Przykładem na to jest historia 8-latki z Krotoszyna.

Według informacji podanych przez PAP 8-latka z Krotoszyna zakaziła się koronawirusem. Nie miała typowych objawów dla wirusa. Z racji młodego wieku nie zaobserwowano u niej ani gorączki ani kaszlu. Jedynym objawem był lekki kaszel, który towarzyszył dziewczynce.

 

– Dziecko miało lekki katar – powiedziała rzecznik prasowy Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej w wielkopolskim Krotoszynie Natalia Snadna, cytowana przez polsatnews.pl.

 

ZOBACZ TAKŻE: Biedronka i Lidl wprowadzają zmiany! W tym czasie NIE ZROBISZ ZAKUPÓW!

 

Slużby sanitarne w Krotoszynie ustaliły sposób w jaki ośmiolatka zaraziła się koronawirusem. Okazało się, że jakiś czas temu dziadek dziewczynki udał się do poradni okulistycznej w Krotoszynie, gdzie spotkał 75-letniego kolegę, który kilkanaście dni później zmarł. Badania laboratoryjne potwierdziły u niego koronawirusa. W tym czasie dziadkowie opiekowali się ośmiolatką. Okazało się, że dziadek dziewczynki nie zaraził się Covid-19. Stwierdzono go jednak u babci i wnuczki. Obecnie służby sanitarne czekają na wyniki testów rodziców ośmiolatki. Dziewczynka została objęta kwarantanną domową.

 

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem osób w Polsce wynosi 2311. Tylko dzisiaj liczba ta zwiększyła się o 256 osób. Zanotowano 33 zgony, dzisiejszego dnia zmarły dwie osoby. Wirus powoduje chorobę układu oddechowego podobną do grypy, z objawami takimi jak kaszel, gorączka, a w cięższych przypadkach – zapalenie płuc. Aby chronić się przed infekcją, należy często myć ręce i unikać dotykania twarzy.

 

fot. pixabayKomentarze