Książę Harry i Meghan Markle REZYGNUJĄ!? Zobacz oświadczenie!

Książę Harry i księżna Meghan Markle rezygnują z pełnienia ważnych ról w rodzinie królewskiej. Za pośrednictwem mediów społecznościowych opublikowali oświadczenie, w którym wytłumaczyli swoją decyzję.

 

O rezygnacji z roli wysokich rangą członków rodziny królewskiej Meghan Markle i książę Harry napisali w specjalnym zawiadomieniu. Informacja została opublikowana na ich oficjalnym profilu na Instagramie. Angielskie media spekulują, że decyzja książęcej pary może być podyktowana ciągłą krytyką ze strony portali plotkarskich i gazet, skierowaną w stronę Meghan Markle.

 

 

Po wielu miesiącach refleksji i rozmów zdecydowaliśmy się obrać w tym roku nową, progresywną rolę w instytucji. Postanowiliśmy wycofać się jako „wysocy rangą” członkowie rodziny królewskiej i pracować nad niezależnością finansową od instytucji, nadal w tym czasie w pełni wspierać Jej Wysokość Królową- napisali książę Harry i księżna Meghan Markle. 

 

 

 

 

W oświadczeniu poinformowali, że pragną dzielić czas między Ameryką Północną a Wielką Brytanią. Dodali również, że równowaga geograficzna pozwoli im wychować synka z szacunkiem do tradycji królewskiej. Para w najbliższym czasie planuje uruchomić swoją fundację charytatywną.

 

 

Planujemy teraz dzielić nasz czas między Wielką Brytanię i Amerykę Północną, nadal szanując nasz obowiązek wobec królowej i poddanych. Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na nowym rozdziale, w tym założeniu fundacji charytatywnej. Nadal będziemy współpracować z Jej Wysokością i księciem Cambridge. 

 

Od dłuższego czasu para książęca dystansowała się od rodziny królewskiej. Pierwszym krokiem ku niezależności była wyprowadzka z Pałacu Kensington, drugim zrezygnowanie z pełnienia ważnych funkcji w Royal Foundation (fundacji założonej przez Harry’ego i Williama). Warto wspomnieć również o tym, że Meghan Markle oraz książę Harry nie spędzili ostatnich świąt w towarzystwie królowej. W tym czasie przebywali w Kanadzie.

 

Jak do decyzji książęcej pary odniósł się Pałac Buckingham? Bliscy pracownicy królowej sugerują, że decyzja mocno zaskoczyła Elżbietę II.

Dyskusje z księciem i księżną Sussex są na wczesnym etapie. Rozumiemy ich pragnienie, aby przyjąć inne podejście, ale są to skomplikowane kwestie, które będą wymagały czasu – napisano w oświadczeniu Pałacu.

Zobacz: Brytyjski dziennik ostro skomentował książęcą wizytę w Polsce. Kate i William powinni się tej wizyty wstydzić

Zdjęcia: Instagram

 Komentarze