ABW zatrzymała ROSYJSKICH SZPIEGÓW! Co robili na terenie Polski?!

Polskie służby rozbiły rosyjską siatkę szpiegowską. Grupa prowadziła przygotowania do działań dywersyjnych. Monitorowała między innymi linie kolejowe.

 

Siatka szpiegowska

Jak podało radio RMF FM- polskie służby zatrzymały rosyjskich szpiegów, którzy działali na terenie naszego kraju. Szpiedzy mieli obserwować linie kolejowe, dlatego w kraju wprowadzono alert bezpieczeństwa. Polskie służby zatrzymały w sumie sześć osób, które pracowały na zlecenie rosyjskich służb specjalnych. Wszyscy byli cudzoziemcami z Rosji. Radio RMF FM przekazało:

 

Agenci ABW zatrzymali ich w związku z odkryciem na ważnych trasach i węzłach kolejowych ukrytych kamer, które rejestrowały ruch na torach na transmitowały obraz do sieci

Szpiedzy obserwowali infrastrukturę kolejową w województwie podkarpackim. Monitorowali też ruch wokół lotniska w podrzeszowskiej Jasionce. Jest tam główny punkt przerzutowy broni z Zachodu na Ukrainę. Podczas akcji w stan najwyższej gotowości postawiono policję oraz innych służb.

 

Sukces służb

Mariusz Błaszczak- wicepremier i szef Ministerstwa Obrony Narodowej przekazał, że zatrzymanie przez polskie służby, sześciu rosyjskich szpiegów jest wielkim sukcesem. RMF FM przytacza słowa Błaszczaka:

 

To dowód tego, że polskie służby działają na rzecz bezpieczeństwa naszego kraju w sposób bardzo sprawny

 

Wicepremier Błaszczak podkreślał też, że Rosja postanowiła odbudować swoje imperium. Mówił na antenie Polskiego Radia:

 

Takie imperium zawsze było groźne dla Polski, czy było białe, czy czerwone, czy putinowskie

 

>>>Stuhr pokazał, CO robi z papierem toaletowym! Zaskakujące nagranie!

 

Zdjęcie: Facebook/ Wojna na Ukrainie

Komentarze