Amerykanie TO zrobili! Wielkie protesty przeciwko nakazom blokowania dot. Covid-19!

Amerykanie zawsze szczycili się swoją niezależnością i wolnością.

Teraz jednak Amerykanie, tak jak inne nacje dotknięte koronawirusem, muszą stosować się do obostrzeń dotyczących blokowania Covid-19.

 

Wirus korona w Ameryce

W USA jest obecnie ponad 761 000 przypadków zachorowań na koronawirusa i ponad 40 000 zgonów. Liczba przypadków śmiertelnych wciąż rośnie.

W związku z tak dramatyczną sytuacją, w Ameryce zastosowano obostrzenia podobne do tych w Polsce. Jednak Amerykanie teraz zaczęli się buntować i kraj zalała fala protestów.

 

Jaka jest skala protestów?

Demonstracje miały miejsce w kilkunastu stanach:

Michigan
Ohio
Karolina Północna
Minnesota
Utah
Virginia
Kentucky
Wisconsin
Oregon
Maryland
Idaho
Teksas
Arizona
Colorado
Montana
Waszyngton
New Hampshire
Pensylwania

Protesty miały różny rozmiar w całym kraju – od kilkudziesięciu protestujących w Wirginii i Oregonie po kilka tysięcy w Michigan i stanie Waszyngton.

 

>>>Petycja przeciwko maskom: Chcemy oddychać normalnie!

 

 

Lekarstwo gorsze niż choroba

Protestujący twierdzą, że środki zapobiegawcze narzucone przez rządy stanowe w celu kontroli rozprzestrzeniania się Covid-19 są przesadną reakcją.

Niektórzy twierdzą również, że zbyt długie stosowanie tych ograniczeń spowoduje długoterminowe szkody dla lokalnych gospodarek. Już teraz łączna liczba bezrobotnych w kraju wyniosła ponad 22 miliony.

 

Jak mówią protestujący:

„Lekarstwo nie może być gorsze niż sama choroba”

 

Protest przeciwko tyranii

Pojawiły się też hasła wzywające do wolności nad tyranią. Gubernatorzy zostali przyrównani do królów lub dyktatorów. Ludzie wołają:

 

„Dajcie mi wolność lub dajcie mi śmierć”

„Otwórz nasz stan, albo sami go otworzymy”

 

Jeden z demonstrantów Christian Yingling, były dowódca milicji lekkiej piechoty stanu Pensylwania, nazwał protest „dopuszczalnym ryzykiem”.

 

„Zrobię, co muszę, aby nakarmić moją rodzinę” – powiedział. „Jeśli to oznacza, że ​​muszę zaryzykować swoje zdrowie, niech tak będzie… i tak, nawet potencjalnie zdrowie innych.

 

Jaka jest reakcja Prezydenta?

W ubiegłym tygodniu Donald Trump i jego grupa zadaniowa Covid-19, zaprezentowali nowe wytyczne dotyczące ponownego otwarcia gospodarek stanowych.

Tak jak i w Polsce, odmrażanie gospodarki podzielono na etapy. Amerykańskie wytyczne zakładają trzy fazy powolnego łagodzenia ograniczeń dla przedsiębiorstw i życia społecznego, przy czym każda faza trwa co najmniej dwa tygodnie. Zalecenia obejmują również utrzymanie pewnego dystansu społecznego, dostępu do testowania i śledzenia kontaktów.

 

>>>Coronavirus CHALLENGE to najbardziej IDIOTYCZNE wyzwanie! Nie zgadniesz, CO trzeba zrobić!

 

Protesty Amerykanów to wyraz frustracji i obawy o przyszłość ekonomiczną. Jednocześnie jest to ważny sygnał dla innych narodów. Nie możemy bezrefleksyjnie godzić się na zniszczenie gospodarki, bo trudno ją będzie odbudować.

 

na podst. bbc

fot. You TubeKomentarze