Amerykański tygodnik „Time” OSTRO o Andrzeju Dudzie! „Partia PiS wykorzystuje…”

W mediach, nie tylko polskich, ale też wielu zagranicznych, zrobiło się głośno o ostatniej decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. Podpisał ustawę, która przyznaje 2 mld złotych mediom publicznym.

Amerykański tygodnik „Time” to jeden z najbardziej znanych i szanowanych w Stanach Zjednoczonych tygodników społeczno -politycznych. Został założony w 1923 r. i może się poszczycić największym nakładem spośród amerykańskich tygodników.

 

Pojawiła się w nim ostatnio wzmianka i opinia o podpisaniu przez polskiego prezydenta Andrzeja Dudę ustawy w sprawie zagwarantowania 2 mld złotych publicznej telewizji i radiu. Według tygodnika to będzie „duży zastrzyk pieniędzy dla nadawców, którzy pomagali prezydentowi w kampanii”.

 

CZYTAJ TAKŻE: Magda GESSLER dała popalić w restauracji! „Tu śmierdzi g***em MYSIM”

 

Tygodnik „Time” relacjonuje, że wczoraj wieczorem Andrzej Duda zgodził się na ustawę ws. rekompensaty dla mediów publicznych.

 

Andrzej Duda w piątek późnym wieczorem podpisał ustawę przeznaczającą prawie 2 mld na finansowanie publicznej telewizji oraz radia, których stacje stały się rzecznikiem prawicowego rządu oraz zapewniły prezydentowi pozytywny odbiór w mediach podczas kampanii wyborczej

 

-czytamy w artykule Vanessy Gery.

 

Tymczasem prezydent uważa, że podjął słuszną decyzję. Choć podkreślił, że podpisze ustawę pod pewnymi warunkami.

 

– Nie miałem wątpliwości, że pieniądze są niezbędne do funkcjonowania mediów publicznych

 

– poinformował Andrzej Duda.

 

W artykule tygodnika „Time” pojawiła się też wzmianka o śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Według autora tekstu winne jego śmierci były media, które przedstawiały go w negatywnym świetle.

 

Źródło: wp.pl / foto zrzut ekranu Youtube.com

Komentarze