Chcesz żeby twój BLAT KUCHENNY błyszczał? Wystarczy, że przetrzesz go TYM!

Blat kuchenny prawie codziennie ulega zabrudzeniom, dlatego podpowiemy jak utrzymać go na długo w czystości, a przy tym wiele się nie napracować!

To właśnie tę część kuchni najczęściej wykorzystujemy w przygotowywaniu naszych posiłków i dlatego narażona jest na największe zabrudzenia i baakterie.

 

Przedstawiamy listę najlepszych i naturalnych produktów, które pomogą zachować blat kuchenny w czystości. Oto one:

 

1.Wazelina i biały ocet. Ta kombinacja przywraca blask marmurowym, granitowym i kamiennym blatom. Wystarczy wymieszać w miseczce pół łyżeczki wazeliny i łyżkę białego octu, dodając na koniec odrobinę wody.

Przetrzyj blat papierowym ręcznikiem, który nasącz powyższą miksturą.

 

2.Soda oczyszczona. Aby zastosować ją na blat kuchenny, wystarczy zmieszać ją wodą. Najlepiej nada się do czyszczenia kamiennych blatów. Wystarczy łyżeczka z sody rozpuszczona w szklance wody, aby pożegnać się z tłustymi plamami.

 

3.Cytryna idealnie sprawdzi się na marmurowy blat kuchenny. Cytryna świetnie sprawdzi się w usuwaniu tłustych plam z blatu kuchennego. Wyciśnij sok z połówki cytryny do szklanki ciepłej wody. Następnie dodaj łyżeczkę alkoholu lub wody utlenionej i nałóż na papier ręcznikowy.

 

4.Ocet i woda. Wystarczy wymieszać trochę octu i wody i nanieść na szmatkę. Zapobiega to wnikaniu tłuszczu w powierzchnię blatu i gromadzeniu się kurzu. Jest to szybkie i proste rozwiązanie na utrzymanie powierzchni w czystości.

 

 

ZOBACZ TEŻ:Słowo” KOCHAM CIĘ” ciężko przechodzi im przez gardło! ZNAKI ZODIAKU, które są skryte w uczuciach!

 

Źródło:krokdozdrowia/pixabay

Komentarze