Członkowie PO mają obowiązek udziału w marszu KOD-u

Funkcyjni członkowie Platformy Obywatelskiej otrzymali sms-a, w którym znajdują się wytyczne o obowiązkowym udziale w marszu KOD-u.

Jak informuje rp.pl, protest ma odbyć się 7 maja w Warszawie pod hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie”. Udział w nim wezmą ugrupowania opozycyjne, które nie zgadzają się z polityką obozu władzy. Udziału w marszu odmówił natomiast ruch Kukiz’15.

„Rzeczpospolita” dotarła do wiadomości rozsyłanej do działaczy Platformy Obywatelskiej: „Szanowni Państwo, członkowie i sympatycy PO, kompletujemy listę osób na ogólnopolski Marsz przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie w dniu 7 maja. Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, burmistrz, wójt, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi. Koszt przejazdu pokrywa Platforma (…). Mile widziani są Wasi przyjaciele, rodzina, znajomi” (w oryginale nie było polskich znaków).

Zupełnie jak za pierwszomajowych pochodów w głębokiej komunie.

Tymczasem Obóz Narodowo-Radykalny w większości miast wojewódzkich zorganizował serię manifestacji pod hasełm POLexit, aby w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec unijnej polityki wynaradawiania społeczeństw w Europie.

Zobacz także: Poseł Kukiza: KOD = Komitet Obrony Dochodów

BR

Komentarze