Czy bieżnia w domu to dobry pomysł?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup bieżni do domu. Treningi na niej ułatwiają schudnięcie, poprawiają kondycję i stanowią dobrą alternatywę dla tych, których zniechęca zła pogoda za oknem. Jakie jeszcze korzyści zapewnia trening na bieżni? Jakie urządzenie do domu wybrać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

 

 1. Bieżnia – informacje ogólne
 2. Dlaczego warto kupić bieżnię?
 3. Jaką bieżnię do domu wybrać?

 

Bieżnia to rozwiązanie, które pozwala na aktywność fizyczną w domowym zaciszu o każdej porze dnia.

 

https://pixabay.com/

 

Bieżnia – informacje ogólne

Treningi na bieżni mają swoich przeciwników i zwolenników. Przeciwnicy jako minus wymieniają monotonię i twierdzą, że biegi w zamkniętych pomieszczeniach, ze wzrokiem utkwionym w ścianie, nie są dla nich. Z kolei zwolennicy chwalą przydatność bieżni w treningu odchudzającym oraz fakt, że można z niej korzystać codziennie bez względu na pogodę. Dodatkowo w porównaniu z siłownią, nie trzeba się martwić, że urządzenie będzie przez kogoś zajęte.
W trakcie treningu na bieżni powinieneś zadbać o odpowiednie nawodnienie swojego organizmu. Pamiętaj również o zachowaniu wyprostowanej sylwetki. Będąc na bieżni, niemal każdy odruchowo patrzy w dół, na wyświetlacz. Warto pamiętać, że pochylając się do przodu, niepotrzebnie napinasz swoje mięśnie. W tej pozycji bieżnia powoduje tzw. „odrzucanie” nóg do tyłu, a Ty przestajesz je odrywać samodzielnie. Jakie jest najlepsze rozwiązanie? Staraj się patrzeć w punkt przed sobą, najlepiej na wysokości oczu. Staraj się także nie trzymać uchwytów. Służą one przede wszystkim jako pomoc podczas wchodzenia na bieżnię i schodzenia z niej albo w trakcie zmieniania prędkości urządzenia.
Odwiedź https://www.sport-shop.pl/bieznie-c-96.html i sprawdź wysokiej jakości urządzenia do domu.

 

Dlaczego warto kupić bieżnię?

Bieżnia to urządzenie, które zapewnia wiele korzyści swoim użytkownikom. Do najważniejszych z nich należą:

 • redukcja cellulitu;
 • poprawa snu;
 • wspomaganie układu krążenia;
 • poprawa odporności i wydolności organizmu;
 • modelowanie sylwetki;
 • redukcja tkanki tłuszczowej;
 • dotlenienie mózgu;
 • zapewnienie lepszej koncentracji.

Warto również pamiętać, że bieżnia pozwala utrzymywać dobrą kondycję ciała i wydolność bez względu na pogodę i porę roku. Bieżnia w domu eliminuje problem z deszczem, burzą, śniegiem i oblodzonym chodnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz ćwiczyć zawsze wtedy, gdy masz na to ochotę. Treningi na bieżni w domu ułatwiają schudnięcie i stanowią świetną alternatywę dla tych, którzy zniechęcają się złą pogodą za oknem.

 

Jaką bieżnię do domu wybrać?

Bieżnia jest podstawowym przyrządem niemal każdej siłowni. Obecnie coraz więcej osób decyduje się na jej zakup do domu. Mała ilość czasu wolnego i ciągłe siedzenie przy pracy wręcz zachęcają, by na chwilę się oderwać i rozruszać ciało. Do użytku domowego najpopularniejszym wyborem jest bieżnia elektryczna napędzana silnikiem. Urządzenie to pozwala użytkownikom dostosować intensywność treningu do ich kondycji i indywidualnych możliwości. Oprócz tego użytkownicy urządzenia mogą wybierać spośród wielu różnych programów treningowych, ustawiać stopień prędkości i nachylenia.
Natomiast bieżnia magnetyczna będzie dobrym wyborem dla osób, którym zależy na maksymalnym zaangażowaniu mięśni. Jej działanie polega na tym, że pas bieżny jest wprawiany w ruch siłą Twoich mięśni, a nie poprzez program komputerowy. Warto dodać, że nowoczesne bieżnie do domu są wyposażone w komputery pokładowe mierzące tętno, liczbę spalonych kalorii oraz przebyty dystans. Ich konstrukcja ma także miejsce na bidon z wodą.

 

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze