Ferie bez dzieci? Kontrowersyjny pomysł, który zyskuje na popularności!

Ferie nieodłącznie kojarzą nam się z okresem wolnym od szkoły. Jest to więc czas na zimowy wypoczynek i najczęściej wyjeżdżamy całymi rodzinami. Tymczasem pojawiają się też oferty na ferie bez dzieci – na czym one polegają?

Już kilka lat temu w Polsce powstały hotele tylko dla dorosłych. W części z nich przebywać mogą osoby powyżej 13 roku życia, w innych – powyżej 18 roku życia. W tych obiektach nie dzieje się jednak nic zdrożnego. Wręcz przeciwnie – mają być miejscem wyciszenia i oazą spokoju.

Teraz, zimą, te obiekty oferują ferie dla dorosłych.

 

fot. Hotel Manor House SPA

 

O ile małe dzieci na zimowy wypoczynek wybierają się pod opieką dorosłych, o tyle dzieci powyżej 10 roku życia, nastolatkowie, często sami jadą na zimowe obozy. W tym czasie rodzice zazwyczaj chodzą do pracy. Tymczasem jest to dobra okazja, by także sobie zafundować wypoczynek.

 

Jak zachęca Manor House SPA w Chlewiskach, ferie to:

 

„doskonały czas dla rodziców na zadbanie o siebie i błogi odpoczynek od swoich pociech, gdy dzieci wyjeżdżają na obozy i zimowiska”

 

W tym czasie dla dorosłych przygotowano wiele możliwości relaksu i oderwania się od codzienności. Są to na przykład sesje saunowe, seanse w Chacie Solnej, ćwiczenia w Siłowni Witalnej z fototerapią, koncerty na misy i gongi tybetańskie, terapia multifalowa z wykorzystaniem lampy Rife’a i oscylatora Lachovsky’ego i wiele innych.

 

Obecnie hotele tylko dla dorosłych zyskują na popularności. Podobnie jest w feriami zimowymi – warto wykorzystać czas nieobecności dzieci, na swój własny relaks.

Komentarze