„NIE CHAJZERUJ MI TU”! Do słownika trafiło nowe słowo!

Filip Chajzer dzięki swoim wpadkom oraz nazwisku przyczynił się do powstania nowego słowa, które trafiło już do słownika. Słowo to można uznać za młodzieżowy slogan 2020 roku.

Filip Chajzer to polski prezenter radiowy i telewizyjny. Jest synem dziennikarza Zygmunta Chajzera. Pracę dziennikarza zaczynał jako redaktor „Super Expressu”, „Życia Warszawy” i „Newsweeka”.Od lipca 2014 do maja 2016 prowadził program „Piątek, piąteczek, piątunio” w radiowej Czwórce.

 

Jesienią 2018 wra ze swoim ojcem Zygmuntem wziął udział w trzecim sezonie programu TVN Ameryka Express.

Prezenter przysłużył się rozwojowi języka polskiego, a jego nazwisko okazało się mieć słowotwórczy potencjał.  Znany prezenter telewizyjny słynie bowiem z „przeprosin” polegających głównie na odwracaniu kota ogonem. Są one znane wszystkim tym, którzy na bieżąco śledzą media.

 

W Miejskim Słowniku Slangu i mowy potocznej pojawił się tak więc nowy czasownik: „chajzerować”, czyli: „zrobić coś złego/żenującego/upokarzającego, a następnie próbować się wybielić innym dobrym aktem” oraz „nieustannie usprawiedliwiać swoje nagminne złe zachowanie jednym wydarzeniem z przeszłości”.

 

 

ZOBACZ TEŻ:GESSLER ZALANA ŁZAMI! Koszmarne wieści ze strony…

 

 

W sieci pojawiają się liczne komentarze, aby określenie chajzerować już uznać za młodzieżowe słowo roku 2020, tuż obok „zakazu chajzerowania”

 

 

 

Źródło:noizz

Źródło: zdjęcia:InstagramKomentarze