Dramat rodziny w Knurowie. 9-latka zmarła w łazience!

3 maja 2023 r. w Knurowie (woj. śląskie) dziewięciolatka zmarła w łazience.

Mieszkanie wydaje się być bezpiecznym miejscem dla dziecka. Zwłaszcza, gdy w mieszkaniu są także rodzice. Niestety nawet w takim otoczeniu może dojść do tragedii.

 

fot. gliwice.policja.gov.pl

 

Tego dnia 9-letnia dziewczynka brała kąpiel. Najwyraźniej w łazience była sama i gdy nie odpowiadała rodzicom, weszli oni do środka. Wtedy już dziecko było nieprzytomne.

 

Do zdarzenia doszło 3 maja wieczorem na jednym z knurowskich osiedli. Dziewczynka była w łazience. Kiedy nie odpowiadała na wezwania rodziców, zaniepokojonych przedłużającą się kąpielą, ci weszli do pomieszczenia. 9-latka była już nieprzytomna.

– informuje gliwicka policja.

 

Ratownicy medyczni prowadzili długą reanimację. Jednak życia dziewczynki nie udało się uratować.

 

9-latka zmarła w łazience – co się stało?

 

Oficjalną przyczynę śmierci wyjaśni prokuratorskie śledztwo, będzie też przeprowadzona sekcja zwłok.

Jednak już w trakcie akcji ratowniczej strażacy stwierdzili stwierdzili przekroczone poziomy tlenku węgla. Najprawdopodobniej więc dziewczynka zatruła się czadem.

 

Policja w Gliwicach ostrzega innych użytkowników piecyków:

 

„Tlenek węgla (CO) to bezbarwny, bezwonny i trujący gaz, który może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i życia. Jest on produkowany przez niekompletne spalanie paliw, takich jak gaz ziemny, olej opałowy, węgiel czy drewno. Zwykle tlenek węgla nie stanowi problemu, gdy jest dobrze wentylowane miejsce, ale jeśli poziomy gazu przekraczają bezpieczne wartości, może to prowadzić do zatrucia CO.

 

Objawy zatrucia tlenkiem węgla są zwykle niespecyficzne i obejmują bóle głowy, nudności, osłabienie, zawroty głowy, a w przypadkach ciężkich – utratę przytomności, atak serca lub zawał mięśnia sercowego. W skrajnych przypadkach zatrucie tlenkiem węgla może prowadzić do śmierci.” WIĘCEJ tutaj

 

>>>Szokujący wypadek w lubelskim. Mężczyzna zginął w kaszy gryczanej!

 

Komentarze