Duda spotkał się z Morawieckim! Jest nowa decyzja w sprawie…

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z premierem Morawieckim oraz prezesem Prawa i Sprawiedliwości- Jarosławem Kaczyńskim. O czym dyskutowali politycy? Czego dotyczyło spotkanie? Szczegóły poniżej.

Spotkanie prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Andrzejem Dudą trwało ponad cztery godziny. Rozpoczęło się około godziny 20:00 w środę, a skończyło się w po północy kolejnego dnia. Nad czym debatowali przedstawiciele naszego kraju? 

Zobacz też: CÓRKA prezydenta Andrzeja Duda znów SZOKUJE! Tym razem poszło 

Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zamieścił znaczący wpis na Twitterze. Komunikat brzmiał w następujący sposób:

Po ponad 4 godzinach zakończyło się ważne i wielowątkowe spotkanie Prezydenta RP @AndrzejDuda z Premierem oraz Prezesem PiS; tematami rozmów były konstrukcja rządu oraz najbliższe plany polityczne większości sejmowej, uzgodniono powołanie nowego rządu do końca bieżącego tygodnia – napisał w swoim poście Krzysztof Szczerski.

W rozmowie z dziennikarzami dodał, że…  

„Było to bardzo dobre, robocze oraz merytoryczne spotkanie dotyczące planów politycznych na najbliższy czas, włącznie z powołaniem rządu oraz planów pracy większości sejmowej” – ocenił Szczerski to spotkanie.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową zdradził nieco więcej szczegółów. Wiadomo, na pewno, że Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na premiera i powierzy mu misję tworzenia rządu.

Premier Mateusz Morawiecki w zeszły piątek określił skład swojego nowego gabinetu. Rząd będzie liczył 20 resortów. Okazuje się, że powstaną także nowe ministerstwa, m. in. resort nadzoru właścicielskiego, resort zarządzania funduszami i resort klimatu. Zlikwidowane zostanie zaś Ministerstwo Energii. 

Zdjęcie: Youtube, źródło: TwitterKomentarze