Fala upałów w Polsce. Policja przypomina o ważnych zasadach

W Polsce mamy falę upałów. Mimo to wiele osób udaje się w podróż autem. Policja przypomina o ważnych zasadach, które gwarantują bezpieczeństwo jazdy w czasie wysokich temperatur.

– Zanim ruszymy w drogę pamiętajmy, aby odpowiednio zaplanować trasę, uwzględniając także alternatywne możliwości. Na głównych ciągach komunikacyjnych mogą powstawać zatory, więc warto zdecydować się na inny wariant – informują policjanci.

droga

Policja wspomina też o kwestii oczywistej, ale – jak się okazuje – nie dla wszystkich. Nie wsiadajmy za kółko po alkoholu!

– Spakujmy ze sobą kilka butelek wody, jedzenie i inne przedmioty, które mogą okazać się pomocne w przypadku nieoczekiwanego postoju. Pamiętajmy, aby zadbać o stan techniczny naszych pojazdów – sprawdźmy zużycie bieżnika opon, sprawność oświetlenia, układu hamulcowego i kierowniczego, a także uzupełnijmy płyny eksploatacyjne. Istotne jest również obranie drogi, którą będziemy podróżować. Na główne ciągi komunikacyjne takie jak autostrady i trasy ekspresowe może zdecydować się wiele osób, a to oznacza ryzyko powstania zatorów i nawet kilkugodzinnego postoju na rozgrzanym asfalcie. Dlatego też, warto skorzystać z dróg alternatywnych, dzięki którym sprawnie dotrzemy do celu – czytamy na stronie policji.

Policjanci podkreślają, że podróżujący zawsze mogą uzyskać pomoc ze strony funkcjonariuszy, ale ci liczą przede wszystkim na rozwagę ze strony kierujących.

Fot. Pixabay



Komentarze