Jak UNIKNĄĆ kwarantanny? JEST sposób!

Jak uniknąć kwarantanny? Jest na to pewien sposób! Jaki? Co trzeba zrobić?

Okazuje się, że można uniknąć kwarantanny. Trzeba jednak zrobić test. Tu pojawia się pytanie, jaki. Okazuje się, że przepisy w tej sprawie są bardzo niejasne.

Do biura Rzecznika Praw Obywatelskich wpłynęło pytanie:

Jaki rodzaj testu diagnostycznego należy okazać Straży Granicznej przy kontroli granicznej, aby uniknąć skierowania na kwarantannę – gdzie można zdobyć na ten temat informacje?

Zobacz także: Jest decyzja premiera w sprawie COVID-19! „To nasza kolejna linia obrony”

Przepisy rozporządzenia nie podają, jakie testy zwalniają z kwarantanny. Nie jest to dokładnie opisane. Straż Graniczna powołuje się natomiast na opinię sanepidu. Ten mówi o honorowaniu testów antygenowych oraz RT-PCR – molekularnych i genetycznych.

Podstawą prawną  jest Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 367).

Jedynym sposobem na uniknięcie kwarantanny jest więc test. Warto go zrobić, bo wtedy nie musimy izolować się od świata na wiele dni.

Nie bójmy się zrobienia testu. Trwa to zaledwie chwilę, a daje nam możliwość zwolnienia z kwarantanny i pewność, że jesteśmy zdrowi.

Zobacz także: Jest PROGNOZA na najbliższe miesiące! Pogoda DA NAM POPALIĆ!

Fot. Pixabay

Źródło: Rzecznik Praw ObywatelskichKomentarze