Dramatyczne informacje. To już oficjalnie.

Dramat w Stanach Zjednoczonych. Doszło do strzelaniny.

W poniedziałek w supermarkecie w Boulder w stanie Kolorado miała miejsce strzelanina. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 10 osób. Sprawę skomentował już oficjalnie prezydent USA Joe Biden.„Jill i ja jesteśmy zdruzgotani” – napisał.

Strzelanina miała miejsce w poniedziałek ok. godz. 15 lokalnego czasu w sklepie King Soopers w Boulder(stan Kolorado). Śmierć poniosło 10 osób w wieku od 20 do 65 lat. Jedna z ofiar to 51-letni policjant. To on jako pierwszy pojawił się na miejscu zbrodni.

Zatrzymano już sprawcę strzelaniny. Jest nim 21-letni Ahmad Al Aliwi Alissa – mieszkaniec Arvady (przedmieścia Denver). Usłyszał już zarzuty dokonania 10 morderstw pierwszego stopnia. Jednak dotąd nieznane pozostają motywy jego działania.

Joe Biden skomentował strzelaninę w Kolorado.

-Jill i ja jesteśmy zdruzgotani tym, że kolejne życia zostały odebrane przez użycie broni w Kolorado. Niecały tydzień po przerażających morderstwach w Georgii kolejne amerykańskie miasto zostaje naznaczone bezsensownym atakiem. Nasze serca kierują się ku ofiarom, ich rodzinom i ocalałym – napisał na Twitterze prezydent USA.

Jak dodał nadal wielu rzeczy na temat zabójcy nie wiadomo. Nie jest znana jego motywacja oraz inne krytyczne aspektu tego wydarzenia. „[…]ale wiemy jedno: jako prezydent wykorzystam wszystkie dostępne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo Amerykanom – napisał Biden.Komentarze