Jarosław Kaczyński przed Euro 2016. „Trzeba grać ostro”

W najbliższą niedzielę reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz w ramach Euro 2016. Wszyscy kibice mają nadzieję, że Robert Lewandowski i spółka pokonają Irlandię Północną i dopiszą do swojego konta 3 punkty. Jednym z fanów naszej kadry jest prezes PiS, Jarosław Kaczyński, który przed rozpoczęciem turnieju ma dla naszych piłkarzy kilka rad.

Prezes PiS udzielił wywiadu „Super Expressowi”. W trakcie rozmowy zdradził sporą wiedzę na temat reprezentacji. Polityk dywagował m.in. nad tym, czy w bramce powinien stać Wojciech Szczęsny, czy może Łukasz Fabiański. Chwalił także formację ofensywną z Robertem Lewandowskim i Arkadiuszem Milikiem na czele.

Lider partii rządzącej przyznał, że najtrudniejszą przeprawą dla „Biało-Czerwonych” będzie mecz z Niemcami. Tylko raz z nimi wygraliśmy na kilkanaście meczów. Dobrze, że mamy to zwycięstwo za sobą, bo to daje nadzieję, że Polacy mogą wygrać znowu… – powiedział.

Kaczyński podkreślił również, że piłkarze powinni „grać ostro”. Trzeba odrzucić to, co się działo wtedy po przegranych meczach Polski wśród kibiców. Także u mnie na Żoliborzu, na ul. Mickiewicza – gdzie mieszkam, kiedy wykrzykiwano: Polacy, nic się nie stało. Trzeba grać ostro. Jak się przegrywa, to się stało. To trzeba sobie uświadomić. Ten czas minimalizmu, mikromanii narodowej powinien minąć – oznajmił.

Były premier przyznał, że nie wie czy obejrzy wszystkie spotkania turnieju, ale na pewno zasiądzie przed telewizorem, gdy na boisko wybiegać będą podopieczni Adama Nawałki.

źródło: se.pl
Fot. Wikimedia/aargambit

DZKomentarze