„JEST NAJWOLNIEJSZĄ FORMĄ TRUCIZNY”. Zobacz, co zabija twój mózg!

Zdrowy mózg zawdzięczamy naszym nawykom, codziennym czynnościom oraz odżywianiu. Czy jesteś świadomy co zabija twój umysł? W tym artykule przedstawimy niszczycielski wpływ jednej konkretnej rzeczy, która przyczynia się do tego, że szkodzisz swojemu umysłowi.

W momencie, gdy mamy świadomość tego co jemy, możemy zadbać o swoje zdrowie. Ważne jest, aby zrozumieć jakie zagrożenie dla ciała i umysłu niosą niektóre potrawy.

 

Według badań naukowców wysokokaloryczne potrawy o niskiej wartości odżywczej utrudniają funkcjonowanie organizmu człowieka.

Z badań naukowców przeprowadzonych na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii w Australii wynika, że dieta bogata w cukier i tłuszcze upośledza zdolności poznawcze mózgu.

 

„Jedzenie, które spożywasz, może być najbezpieczniejszą i najsilniejszą formą leku lub najwolniejszą formą trucizny”- powiedział jeden z naukowców, Ann Wigmore.

 

Fast Food to jedno z największych zagrożeń dzisiejszych czasów. Badanie ujawnione przez czasopismo „Cell Metabolism” pokazuje, że grupa amerykańskich naukowców również doszła do tego samego wniosku.

 

Komórki układu odpornościowego mózgu ulegają stanom zapalnym, gdy dana osoba spożywa wysokokaloryczne i nie odżywcze pokarmy. Odkryto, że gdy tak się dzieje, wzrasta także uczucie głodu.

 

Pokarmy o niskiej zawartości składników odżywczych i o wysokiej kaloryczności wytwarzają wzorce fizjologiczne podobne do uzależnienia. Kiedy spożywasz więcej tych pokarmów, pragniesz ich jeszcze więcej.

 

ZOBACZ TEŻ:5 rzeczy, za które pokocha cię twój żołądek! Wzmacniają pracę jelit!

 

Już w starożytności wierzono, że człowiek jest tym czym się żywi. Zasadą Hipokratesa było:Niech Twoje jedzenie będzie Twoim lekarstwem, a Twoje lekarstwo Twoim pożywieniem”.

 

 

Źródło:pięknoumysłu/pixabayKomentarze