Jesz mięso? Zobacz JAK wygląda hodowla klatkowa? [VIDEO]

Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez mięsa, a kojarzy je z produktem kupowanym w sklepie – wędliną czy porcją mięsa. Jak jednak wygląda hodowla?

Hodowla klatkowa zwierząt to nic innego jak bezlitosne uprzedmiotowienie zwierzęcia. Fundacja Compassion in World Farming Polska udostępniła video z hodowli świń. Nagranie jest szokujące!

 

screen – https://www.youtube.com/@ciwfpolska

 

Na filmie widzimy zwierzęta, które są sztucznie zapładniane. Następnie swój żywot pędzą w tak ciasnych klatach, że nie mogą się w nich poruszyć. Mogą karmić swoje dzieci, ale nie mają możliwości, by się nimi zajmować – oddzielają ich kraty.

Żyjące w ten sposób świnie, jedzą, rozmnażają się i wypróżniają na zamkniętej przestrzeni klatki. Nie ruszają się, nie chodzą, nie biegają, nigdy nie wychodzą na dwór.

 

screen – https://www.youtube.com/@ciwfpolska

 

Fundacja Compassion in World Farming Polska informuje, że:

 

W Polsce co roku zamykamy w klatkach więcej zwierząt niż mamy obywateli i obywatelek: 39 000 000 kur, prawie 1 000 000 królików, kolejny 1 000 000 cieląt i około 400 tysięcy świń.

 

Okrutna hodowla klatkowa jest w naszym kraju dominującym systemem hodowli. To aż 82% wszystkich zwierząt gospodarskich, takich jak świnie, kury, króliki czy cielęta.

 

>>>28-letni raper zmarł po upadku ze sceny! [VIDEO]

 

Z tego też powodu napisano petycję do ministra rolnictwa – Henryka Kowalczyk, w której napisano:

 

Wzywam więc Pana do zdecydowanego poparcia zobowiązania Komisji Europejskiej do wycofania wszystkich klatek w hodowli zwierząt w całej UE. W każdym przypadku istnieją komercyjnie opłacalne alternatywy, które zapewniają lepszy dobrostan zwierzętom.

 

Poniżej nagrania z ferm świń, a petycję można podpisać TUTAJ.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1XMM8MZAdWQ

Komentarze