Jakie są rodzaje ubezpieczeń na życie? Przegląd najpopularniejszych

Na rynku istnieje wiele ofert ubezpieczeń na życie. Z tego powodu wybór najlepszej może być dla części osób wyzwaniem. Warto dobrze zastanowić się przed zakupem polisy na życie, gdyż pomoże ona zapewnić finansowe bezpieczeństwo Tobie i bliskim, w razie pojawienia się trudnych sytuacji. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze rodzaje ubezpieczeń na życie.

Ubezpieczenie na życie – indywidualne czy grupowe?

Najczęściej występujące rozróżnienie ubezpieczenia na życia polega na liczbie uczestników w nim. Warto dowiedzieć, czym się charakteryzują polisa indywidualna i grupowa.

 

https://www.pexels.com/pl-pl/.

 

  • Grupowe ubezpieczenie na życie

W wielu zakładach pracy możliwe jest przystąpienie do tzw. grupówki. Taki rodzaj polisy na życie zazwyczaj jest dostępny w kilku wariantach, które różnią się zakresem ochrony lub wysokością świadczeń. Grupowe ubezpieczenie na życie znajdziesz także u niektórych operatorów telefonii komórkowej. Zaletami takiej polisy są niski koszt i wygoda, gdyż składka jest pobierana z wynagrodzenia lub doliczana do faktury za telefon. Wśród wad tego rozwiązania można wymienić ustalony na sztywno zakres ochrony i brak możliwości spersonalizowania polisy.

  • Ubezpieczenie na życie indywidualne

Indywidualne ubezpieczenie na życie pozwala na dostosowanie zakresu ochrony oraz wysokości świadczeń do swoich potrzeb. Sam decydujesz, jakie wydarzenia powinna uwzględniać polisa. Dzięki temu uzyskasz lepsze finansowe zabezpieczenie swojej przyszłości. Choć taka polisa zwykle jest droższa niż grupówka, to ciekawe oferty znajdziesz np. przez  najlepszy kalkulator ubezpieczenia na życie na rankomat.pl. Korzystając z niego, szybko otrzymasz zestawienie polis nawet od kilkunastu TU. W efekcie znacznie łatwiej wybierzesz najlepszą propozycję dla siebie.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup indywidualnej polisy na życie online. To doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie idealnie dopasowany zakres ochrony w niskiej cenie.

Rodzaje polis na życie

Zastanawiasz się, jakie są jeszcze rodzaje ubezpieczeń na życie? Oto lista najpopularniejszych.

  • Ubezpieczenie na dożycie

W momencie zakończenia umowy ubezpieczony otrzymuje świadczenie. Jeśli jednak umrze przed tym terminem, środki zostają przekazane wskazanym uposażonym. To dobre rozwiązanie dla osób, które chcą sobie zapewnić dodatkowe fundusze na emeryturze.

  • Ubezpieczenie posagowe

Naturalna rolą rodzica jest ochrona dziecka i zapewnienie mu jak najlepszych szans w dorosłym życiu. Ubezpieczenie posagowe to świetny sposób na osiągnięcie tych celów. Dzięki niemu uzbierasz środki, które pociecha może wykorzystać na zakup samochodu, opłatę za studia czy kapitał na otworzenie własnej działalności.

  • Ubezpieczenie mieszane

Ciekawym rozwiązaniem jest polisa na życia spełniająca dwie funkcje – ochronną i oszczędnościową. Składka za nią dzieli się na dwie części. Jedna z nich wpływa na fundusz ochrony, druga natomiast jest gromadzona na kapitał. Kiedy upłynie czas umowy tego ubezpieczenia, otrzymasz świadczenie. Dzięki temu zadbasz nie tylko o zabezpieczenie finansowe na wypadek nieszczęśliwych wydarzeń czy choroby, ale także uzyskasz dodatkowe środki, np. na emeryturę.

Wybór odpowiedniej polisy na życie daje poczucie większego bezpieczeństwa.

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze