TE branże dostaną DUŻĄ kasę! Rząd uruchamia pomoc!

Te branże dostaną dużą kasę! Rząd uruchamia pomoc! O jakich kwotach mowa?

30 mld złotych pójdzie na konta polskich firm w II kwartale tego roku. Pomoc otrzyma jeszcze więcej branż. Które to będą?

– Od wybuchu pandemii, od roku nasze priorytety nie zmieniły się. To walka o zdrowie i życie Polaków, ale też walka o miejsca pracy. Rozpościeramy parasol ochronny przede wszystkim nad miejscami pracy. Do tej pory wsparliśmy już ok. 6,5 mln pracowników. Uruchomiona przez polski rząd Tarcza Antykryzysowa to ochrona przedsiębiorców, którzy z powodu pandemii musieli zamknąć lub ograniczyć działalność. Przedłużamy jej działanie – pomoc będzie udzielana także w kwietniu – powiedział Mateusz Morawiecki, premier RP.

Zobacz także: MOCNE słowa Joanny Racewicz o pandemii! Nie ukrywała, że…

W II kwartale do grona branż objętych wsparciem dołączy m.in. branża beauty i handlowa. Tarcza to bezzwrotna dotacja do 5 000 złotych, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe i dofinansowanie miejsc pracy.

– Proponujemy nowe regulacje dla przedsiębiorców, którzy borykają się trudnościami z zapłatą czynszu najmu powierzchni w różnych miejscach. To bardzo często są galerie, które mają mocną pozycję negocjacyjną względem polskich przedsiębiorców, którzy sprzedają tam swoje towary. Nasze regulacje maja pomagać mniejszym biznesom w sporze z wielkimi, międzynarodowymi korporacjami – powiedział Mateusz Morawiecki.

W styczniu w Polsce stopa bezrobocia wyniosła 3,1%. Dla porównania średnia dla UE to 7,3%.

Zobacz także: Małgosia Kożuchowska SZCZERZE do fanów. „Mimo obaw o zdrowie…”

Fot. Pixabay

Źródło: premier.gov.plKomentarze