Klaudia Jachira została ukarana! Czy to już koniec posłanki-lalkarki?

Część osób, która nie przepada za działalnością kabaretową i polityczną tej posłanki może nieco odetchnąć z ulgą. Klaudia Jachira została ukarana za naruszenie powagi Sejmu. Złośliwi pytają: jak można oczekiwać powagi od naczelnej śmieszki w polskim parlamencie?

 

Klaudia Jachira – w walce o szalik

O co całe zamieszanie? Głównie o wyżej wymieniony szalik. Pani poseł-lalkarka Klaudia Jachira pod koniec grudnia zeszłego roku razem z Urszulą Zielińską i Arturem Łąckim w czasie procedowania ustawy represyjnej o sędziach trzymali szalik z napisem „Konstytucja”. Za naruszenie powagi Sejmu zostali oni ukarani: obniżenie uposażenia poselskiego o 25 proc. oraz karę finansową. Decyzję taką podjęło jednomyślnie prezydium Sejmu (nie tylko PiS, ale też i Kidawa-Błońska czy Czarzasty).

 

Klaudia Jachira – w walce o odwołanie

Pani poseł Jachira zapewniła, że od tej decyzji, którą otrzymała na pewno będzie się odwoływać. Jak tłumaczy – mogą jej zabrać 100 proc. uposażenia, ale nie spocznie w walce o Polskę! Jak sama mówi:

 

Zrobiliśmy to, bo podczas pierwszego czytania nie było żadnej debaty, a lista z zapisanymi do głosu dwa razy wylądowała w koszu. Stanięcie w niemym proteście było jedyną formą zabrania głosu w sprawie ustawy, która zmieniła system prawny w Polsce. Kilka godzin później, już po przegłosowaniu tej haniebnej ustawy, posłowie PiS-u skandowali „Konstytucja!”.
Na ostatnim posiedzeniu Sejmu dostałam oficjalne pismo, w którym marszałek Witek informuje mnie, że za „naruszenie powagi Sejmu”, czyli trzymanie szalika, zostałam ukarana potrąceniem 1/4 uposażenia poselskiego. Uchwałę jednomyślnie podjęło Prezydium Sejmu, w tym również marszałkowie opozycji. Prawie nikt z KO o tym nie wiedział. Posłowie PiS-u nie zostali ukarani za skandowanie tego „strasznego” słowa.
Od pisma oczywiście się odwołałam. Mogą mi zabrać nawet 100% uposażenia, a szalika nie schowam. Jeszcze Polska nie zginęła!

 

 

Internauci – w walce o humor

Żeby się pośmiać, wystarczy poczytać komentarze pod tym wpisem, a nie oglądać Jachirę. Użytkownicy sieci piszą: „Jachira z bezrobotnej lalkarki stała się posłanką. Bierze kasę za prowokacje zamiast za solidną pracę. Dlaczego tacy ludzie są wybierani?”, „Dlaczego osoby piastujące wysokie stanowiska państwowe nie przechodzą obowiązkowych badań psychiatrycznych?”, „Powinno się dokładniej oceniać kandydatów zanim znajdą się na liście. Przecież to chora kobieta”

 

ZOBACZ: Zuzanna Falzmann w zupełnie nowej roli! Była twarz „Panoramy” rozpocznie pracę w …

 

Źródło: Facebook
foto: Facebook/JachiraKlaudiaKomentarze