Kolejny lockdown? WHO przekazało NIEPOKOJĄCE informacje!

Od wielu miesięcy cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Pomimo, iż niektóre kraje w miarę poradziły sobie z groźnym wirusem wciąż jest sporo krajów, które wciąż z nim walczą i nic nie wskazuje na to, aby miały sobie poradzić. Spory problem ma np.  Brazylia czy Indie. Czy czeka nas kolejny lockdown? Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) rozwiewa wszelkie wątpliwości. 

Epidemia COVID-19 na całym świecie trwa już dosyć długo. Nic niestety nie wskazuje na to, aby ilość zakażeń miała maleć. Wszyscy zastanawiają się, więc czy czeka nas kolejne zamknięcie.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) postanowiła wypowiedzieć się na ten temat.

Doktor David Nabarro zaapelował do przywódców państw, że kolejny lockdown powinien być ostatecznością i raczej nie powinno się go wprowadzać od tak.

W Światowej Organizacji Zdrowia nie opowiadamy się za blokadą jako podstawowym środkiem kontroli tego wirusa

-powiedział dr David Nabarro w najnowszym wywiadzie dla The Spectator.

Odradził, więc wszystkim lockdown.

Jedyne przypadki, w których uważamy, że blokada jest uzasadniona, to zyskanie czasu na reorganizację, przegrupowanie, przywrócenie równowagi zasobów, ochronę wyczerpanych pracowników służby zdrowia

-dodał.

Zaznaczył, że lockdown może mieć bardzo negatywne skutki gospodarcze.

Blokady mają tylko jedną konsekwencję, której nigdy nie wolno bagatelizować – sprawiają, że ​​biedni ludzie są jeszcze biedniejsi. Wystarczy spojrzeć na to, co stało się z branżą turystyczną, na przykład na Karaibach lub na Pacyfiku

-mówił.

Co sądzicie na temat jego słów? Jaka jest Wasza opinia na ten temat?

 

Źródło: o2.pl

 Komentarze